آخرین قیمت خودروها پس از افزایش+جدول

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

دنیای اقتصاد نوشت: سه‌شنبه گذشته کمیته قیمت‌گذاری خودرو با حضور اکثریت اعضای آن تشکیل جلسه داد و مقرر کرد که قیمت محصولات ایران خودرو بین ۹ تا ۳۱ درصد و قیمت تولیدات سایپا و پارس خودرو نیز ۱۴ تا ۲۳ درصد افزایش پیدا کند. افزایش قیمت محصولات خودروسازان در شرایطی است که با صعود نرخ ارز و همچنین تشدید محدودیت‌های بین‌المللی هزینه تولید در شرکت‌های خودروساز اوج گرفت و آنها علاوه بر فروش سهام و برخی از دارایی‌های خود، از دولت خواستند که قیمت خودروهای تولیدی را افزایش دهند.

هر چند به گفته برخی از اعضای کمیته خودرو، خودروسازان با ارائه دلایلی به کمیته مذکور خواستار افزایش ۵۰ تا ۶۵ درصدی قیمت خودرو بودند، اما در نهایت سازمان حمایت با سقف ۲۱ تا ۲۳ درصدی موافقت کرد. در همین حال خودروی گرند ویتارا با ۳۱ درصد افزایش قیمت رکورددار خودروهایی است که مشمول مصوبه کمیته خودرو بوده‌اند.

از سوی دیگر از بین محصولات ایران خودرو پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز کمترین افزایش قیمت را داشته است، اما در شرکت سایپا ماکسیما با ۱۴ درصد و تندر E۱ با ۲۳ درصد افزايش قيمت، کمترین و بیشترین رشد را تجربه کردند.با وجود این افزایش قیمت، شنیده‌ها حکایت از آن دارد که ظاهرا خودروسازان باز هم از مصوبات کمیته قیمت‌گذاری گلایه دارند؛ چرا که معتقدند با احتساب قیمت‌های یاد شده باز هم ضرر خواهند کرد. با وجود این، خودروسازان از یک مصوبه رضایت کامل دارند و اینکه دولتی‌ها به آنها قول دادند که قیمت خودرو را شناور کنند، به این ترتیب که از این پس قیمت خودروهای داخلی متناسب با تغییرات ارزی تعیین خواهد شد. به عبارت بهتر، قرار است قیمت خودروهای داخلی از این پس متناسب با هزینه های ارزی خودروسازان تعیین شود و هرچه ارز بالا رفت و پایین آمد، خودرو هم بالا و پایین شود.

با این شرایط، نرخ ارز در هر حالتی که باشد قیمت خودرو نیز متناسب با آن حرکت خواهد کرد.این به این معنا است که ارز تصمیم می‌گیرد کدام خودرو با کدام قیمت عرضه شود. با توجه به آنکه از مرحله سفارش‌گذاری قطعات تا تولید خودرو، حدود دو ماه طول می‌کشد، سازمان حمایت هر دو ماه یک بار نسبت به تعیین قیمت‌های جدید خودرو اقدام خواهد کرد و مشتریان مجبورند هر دو ماه یک بار شاهد قیمت‌های جدید باشند. اولین جلسه از سری جلسه‌های موردنظر، سه هفته دیگر برگزار خواهد شد و گفته می‌شود قیمت جدید خودروها بر پایه نرخ مبادله ای دلار تعیین می‌شود.

مطالب مرتبط:

  1. آخرین قیمت خودروها ۲۶ دی ۹۱ / جدول
  2. قیمت خودرو تا ظهر امروز ۹۱/۷/۱۵
  3. آخرین قیمت ها از انواع خودرو
  4. طنز/ پشت پرده افزایش قیمت سکه
  5. طنز/فواید افزایش قیمت سکه و دلار
  6. قیمت برخی از خودروهای داخلی(۱۸ شهریور)
  7. کاریکاتور روز؛ افزایش قیمت نان و صرافی هامهر ۲۰ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,930 views | دسته: اخبار، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت