آلزایمر را بشناسید

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

خوانندگان مي‌توانند با ارسال پيامك به سامانه ۳۰۰۰۰۷۰۶ پرسش‌هاي خود را در موارد مختلف مطرح و در برنامه زنده «دكتر سلام» كه هر روز ساعت ۱۳ و ۳۰ دقيقه از شبكه آموزش پخش مي‌شود، پاسخ خود را دريافت كنند.

امروز دكتر زماني، متخصص مغز و اعصاب به پرسش ما پاسخ مي‌دهد.

بيماري آلزايمر از پيچيده‌ترين بيماري‌هاي مغزي است كه با از دست دادن حافظه كوتاه‌مدت، فراموش كردن آدرس‌ و اسم‌ها آغاز مي‌شود و بتدريج تا آنجا پيش مي‌رود كه فرد حتى راه بازگشت به خانه را فراموش مي‌كند.

با افزايش سن تغييراتي در حافظه ايجاد مي‌شود كه طبيعي است، اما نشانه‌هاي بيماري آلزايمر چيزي بيش از فراموشي‌هاي موقتي و ساده است.

افراد مبتلا به آلزايمر مشكلاتي را در برقراري ارتباط، وضع يادگيري و آموزش، تفكر و استدلال تجربه مي‌كنند. اين مشكلات به حدي شديد است كه بر وضع شغلي، فعاليت‌هاي اجتماعي و زندگي خانوادگي فرد تاثيرات بسزايي خواهد گذاشت.

از جمله علائم اوليه ابتلا به اين بيماري از دست دادن حافظه، مشكل در انجام امور زندگي و كارهاي روزانه، مشكلات زباني، سردرگمي زماني و مكاني، كاهش قوه قضاوت، مشكل در تفكر انتزاعي، قرار دادن اشياء در جاي غلط، تغيير در رفتار و خلق و خو، تغيير شخصيتي و از دست دادن قوه ابتكار و نوآوري است.

افرادي كه بطور مرتب مطالعه مي‌كنند يا بازي‌هاي فكري انجام مي‌دهند مثلا جدول حل مي‌كنند، كمتر در معرض ابتلا به اين بيماري خواهند بود.

تاكنون هيچ راه تضمين شده‌اي براي پيشگيري از آلزايمر وجود ندارد، اما تحقيقات نشان داده تمرينات فكري و بدني، نوشيدن مايعات به اندازه كافي و همچنين داشتن رژيم غذايي سالم در پيشگيري از اين بيماري موثر است.

 

منبع : جام جم آنلاين

مطالب مرتبط:

  1. ۵ راز مهم دندان
  2. دختری که بدنش هیچ استخوانی ندارد +عکس
  3. نوشیدنی ضد آلزایمر و فراموشی
  4. چند ترفند ساده برای تقویت حافظه
  5. مزایای باور نکردنی زود خوابیدن
  6. ۱۰ادویه معروف، نسخه سلامت شما
  7. سریع ترین خودرو جاده ها را بشناسید /عکسآبان ۱۵ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 790 views | دسته: موضوعات، پزشکی و سلامت
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت