آموزش رسانه‌ی اجتماعی فیسبوک

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

با چیزهایی که اینجا به شما نشان می دهم و یاد می گیرید می توانید خودتان را در کوتاه ترین زمان ،  به عنوان  پادشاه فیسبوک مطرح کنید .

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

نام جدید خود را انتخاب کنید :

می توانید هر اسمی که دوست داشتید برای حساب فیبوک خود در نظر بگیرید می توانید اسمی که اصلا وجود ندارد و اسمی که کاملا هوشمندانه است را انتخاب کنید . به صفحه خانگی فیسبوک بروید سپس به قسمت اکانت و تنظیمات اکانت خود بروید .در صفحه ای که در ادامه می آید ، بر روی دکمه ویرایش در کنار جای اسم ،  کلیک کنید . در زیر قسمت Alternative Name ، هر اسم جالبی را که دوست دارید مردم شما را به کمک آن پیدا کنند تایپ کنید . لطفا توجه فرمایید : Mehrdad speed   قبلا گرفته شده است !

همه چیز را دانلود کنید :

برای سالها ، فیسبوک به شما اجازه نمی داد که آرشیوی از هرچیزی که پست می کنید یا در آن تگگ می شوید و یا تگگ می کنید ، داشته باشید . با این حال اکنون می توانید  از طریق رفتن به Facebook home page > Account > Account Settings می توانید به حافظه و مموری خودتان دسترسی پیدا کنید .وقتی که به صفحه نمایشی که در ادامه آمد رسیدید ، بر روی لینک “Download a copy of your facebook data”کلیک کنید . حالا آرشیو فیسبوک شخصی تان ذخیره می شود . حتی به شما کدی HTML ی داده می شود که در واقع محتوای دیجیتال  زندگی نامه شماست !

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

فقط کافی است بر روی دکمه سبز کلیک کنید تا تمامی اطلاعات شخصی شما ذخیره و نگه داری شود .

فیسبوک امن و امان  :

فکر نکنم دیگر این روزها لازم باشد از لزوم امنیت و مراقبت های اطلاعاتی راجب حریم شخصی و اطلاعات کاربری برای شما بگویم چرا که مطمئن هستم به خوبی همه داستان را می دانید از نفوذ از طریق شبکه گرفته تا …. . خوشبختانه شما در فیسبوک می توانید با استفاده ازFacebook securely امنیت خوبی در آن داشته باشید. بر روی Account > Account Settings > Security کلیک کنید و سپس بر روی ویرایش در کنار Secure Browsing کلیک کنید و https option را روشن کنید .

دانلود کردن آدرس ایمیل دوستانتان

به طور پیش فرض ، فیسبوک هیچ راه حلی به شما برای گرفتن آدرس ایمیل دوستانتان در اختیار شما قرار نمی دهد . برای اینکه بتوانید این گزینه را فعال کنید و از آن استفاده کنید باید یک آدرس ایمیل در یاهو درست کنید و سپس بر روی تب کانتکتها در کنارweb app کلیک کنید . وارد کردن کانتکها را انتخاب کنید و این دو حساب را با یکدیگر لینک کنید .هنگامی که کامل شد ، بر رویContacts > Actions > Export All کلیک کنید  تا آدرس ایمیل دوستانتان در فیسبوک را با فرمتهای مختلف دریافت کنید .

Facebook APIs به شما اجازه می دهد تا یک اشتراک گذاری خوب و مناسب را در میان دوستانتان داشته باشید .

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

هنگامی که دوستانتان را به حساب یاهو خود به عنوان کانتکتهای جدید اضافه کردید ،بعد از آن می توانید این آدمها را به حساب گوگل + تان نیز اضافه کنید …کاری که ممکن است قصد انجام آن را هم در آینده داشته باشید .

با کلید های سریع فیسبوک گردی کنید .

کاربران قدرتمند فیسبوک از هیچ چیزی به جز کیبوردشان در فیسبوک استفاده نمی کنند و با همان کیبورد همه کاری انجام می دهند .اگر در مرورگر کروم و یا اگر در اینترنت اکسپلورر هستید کلید Alt  را پایین نگه دارید و یا اگر از فایرفاکس استفاده می کنید کلیدهای Alt+shift را نگه دارید و سپس کلیدهایی که در ادامه می آید را فشار دهید تا در فیسبوک گردش کنید . “?” تا نوار ابزار جستجو را در فیسبوک فعال کنید . “m“ را فشار دهید تا پنجره پیام جدید باز شود و شماره ۱ تا صفر تا به یک سری از صفحه ها دسترسی داشته باشید . این صفحه ها شامل صفحه پروفایلتان ، تنظیمات حسابتان و پیامهایتان و یک تعداد دیگری از صفحه هاست .

قدرت دانلود عکس ها و فیلم ها

آیا دوست دارید تمام عکسهای خود را جمع آوری کنید ؟ و همچنین تصویر و عکسهایی که شما در آن بوسیله دوستانتان تگگ شده اید ؟ و همه آنها را در یک پکیج بزرگ و قابل دانلود جمع کنید ؟  ابتدا ، یک برنامه کاربردی به اسم Fotobounce را باید دانلود کنید. آن را اجرا کنید و دکمه ورود یا همان ” لوگ این ” را در زیر عنوان فیسبوک در سمت چپ نوار نرم افزار فشار دهید .  حساب فیسبوکتان را لینک کنید و سپس هنگامی که در مرکز پنجره برنامه قرار گرفت ،  یک فولدر برای کتابخانه Fotobounce خود انتخاب کنید . حالا بر روی Photos option در زیر نامتان در منوی فیسبوک در کنار نوار کناری برنامه کلیک کنید . از اینجا می توانید تصاویرتان را در آلبومهای فیسبوک انتخاب کنید . بر روی تصاویر راست کلیک کنید و Downloadرا انتخاب کنید تا آنها را به آلبومی در Fotobounce انتقال دهید .

Fotobounce به شما کمک می کند که تمامی تصاویری که در فیسبوک دارید را دانلود کنید . و اصلا مهم نیست که شما آنها را آپلود کرده باشید و یا هر کسی دیگری !

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

با این ابزار به سادگی می توانید تمامی فیلم ها را نیز دانلود کنید .کاربران کروم شاید بخواهند یک دانلود گرد فیلم های فیسبوک را داشته باشند تا به طور بهتری فیلم ها را بر روی دستکتاپشان داشته باشند .

حساب خود را قفل کنید :

آیا می خواهید کامپیوترها و دستگاههایی را که به فیسبوک شما می توانند دسترسی داشته باشند محدود کنید ؟ اگر چنین است به اینجا بروید :Account > Account Settings > Security و سپس بر روی ویرایش در منوی شناخت دستگاهها کلیک کنید . در اینجا شما می توانید لیست گسترده ای از دستگاههای دیجیتالی که شما و یا دیگران از طریق آنها به فیسبوک شما دسترسی داشته اند را  مشاهده کنید . هر کدام از آنها را که نمی شناسید حذف کنید .

هنگامی که این کار را کردید ، بر روی منوی Login Approvals کلیک کنید و “Require me to enter a security code” را انتخاب کنید . با این کار تنها دستگاههایی که مشخص کرده اید این قابلیت را می توانند داشته باشند . حالا که انتخاب کردید که فقط چه ابزارهایی به حساب شما دسترسی داشته باشند ، ومی توانید مطمئن شوید که از حالا دیگر هر ابزاری که خواست به حساب شما دسترسی پیدا کند باید از یک درخواست دسترسی که شما باید آن را صادر کنید ، عبور کند . خوب حالا دیگر اگر یک درخواست از یک جای عجیب و قریب دریافت کردید می توانید آن را در همان جا متوقف کنید .

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

مطمئنا کمی خسته کننده به نظر می رسد ولی بالاخره همین یک روزی می تواند حسابی به دادتان برسد و جان فیسبوکتان را نجات دهد .

کاربران ناشناس را پیدا کنید و بوت کنید .

اگر کنجکاو هستید که در حال حاضر چه کسانی به حساب فیسبوک شما دسترسی دارند و یا اخیرا چه کسی به حساب شما دسترسی داشته ، بر روی منوی Active Sessions  در داخل صفحه تنظیمات امنیتی  ذکر شده ،  کلیک کنید .(در داخل تنظمیمات حساب / تنظیمات امنیتی آن را پیدا کنید )   فیسبوک به شما لیستی می دهد که در آن می توانید مکان ها و دستگاههایی که از آن ها و یا از طریق آن ها به حساب شما دسترسی پیدا شده مشاهده کنید. می توانید با کلیک بر روی End Activity یا اتمام فعالیت از آن طریق ، دیگر به آن شخص و یا دستگاه اجازه دسترسی ندهید . و همچنین می توانید برای خود یک رمز عبورمناسب دیگر  قرار دهید . تا خیالتان راحت راحت شود .

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

” از استانفورد ؟! از استانفورد کسی به حساب من دسترسی داشته ؟ اصلا استانفورد کدوم جهنمی دره ای هست ؟! کی از اونجا به حساب من وارد شده ؟ ”

ممکن است بعد از اینکه به منوی ذکر شده رفتید این را فریاد بزنید ! پس بهتر است کنترل بهتری بر روی حساب خود داشته باشید .

کنترل کردن مناطق به صورت دقیق تر !

به صفحه خانگی فیسبوکتان رفته و سپس به > Friends > Manage Friend List > رفته و یک لیست درست کنید تا گروه مشخصی از دوستانتان را به آن اضافه کنید تا به آنها اجازه دسترسی های خاصی به صفحه خودتان را بدهید . سپس می توانید لیست را با استفاده از رفتن به Account > Privacy Settings > Customize Settings تنظیم کنید و سپس آپشن سفارشی کردن را در زیر هر منوی privacy که هست تغییر دهید و آن را هر طوری که مایل بودید تغییر دهید .

اگر نمی خواهید دوستانتان از مکانی که شما در آن هستید مطلع باشند و شما را چک کنند ؛ تیک گزینه ی “Include me in ‘People here now’” را در این صفحه بردارید . همچنین می توانید از این امکان فیسبوک که مکان شما را در عکس دوستانتان مشخص می کند نیز صرف نظر کنید و آن را هم حذف کنید .بر روی  دکمه ویرایش تنظیمات در زیر آپشن “Suggest photos of me to my friends”   کلیک کنید و این ویژگی را غیر فعال کنید .

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

فیسبوک در واقع به شما اجازه می دهد که ویژگی های زیادی را در قسمت تنظیمات شخصی و حریم شخصی کنترل کنید . می توانید یک روز را حتی وقت برای آن بگذارید !

همچنین می توانید از گروه بندی دوستان برای رفع مزاحمت عده ای که دوست ندارید آن ها از ورود شما به فیسبوک مطلع شوند استفاده کنید . در محل نوار چت کردن بر روی Settings gear icon > Limit Availability کلیک کنید . از آنجا می توانید فقط دوستانی را دوست دارید بدانند شما آنلاین هستید را انتخاب کنید . تا فقط آنها بتوانند با شما چت کنند و یا می توانید گروه هایی را که دوست دارید شما را آنلاین ببینند انتخاب کنید . قابل ذکر است که شما می توانید این کار را بر عکس هم انجام دهید یعنی می توانید کاری کنید که بعضی از دوستانتان شما را آفلاین ببینند .

ممکن است دوستانتان اطلاعات ناخواسته ای را از شما به اشتراک بگذارند ، این اتفاقها بیشتر زمانی رخ می دهد که آنها از نرم افزارهای خارجی استفاده می کنند . برای اینکه این اطلاعات را محدود کنید به Account > Privacy Settings رفته و در زیر Apps و Websites بر روی ویرایش تنظیمات کلیک کنید . در صفحه بعد بر روی دکمه ویرایش تنظیمات درزیر “Info accessible through your friends.”  کلیک کنید و هر طور که دوست دارید آن را تنظیم کنید .

گویاآی‌تی

 

 

مطالب مرتبط:

  1. آموزش ایجاد رمزهای عبور قوی‌تر در دستگاه های IOS
  2. آخرین رتبه بندی شبکه های اجتماعی + جدول
  3. ترفندهای جالب و کاربردی فیس بوک
  4. رطرفدارترین افراد مشهور در شبکه های اجتماعی + عکس
  5. انتقال دوستان از فیسبوک به گوگل‌پلاس
  6. فعال کردن ظاهر جدید صفحه‌ی دانلود در فایرفاکس
  7. نحوه سنجاق کردن وب‌سایت‌های مورد علاقه به صفحه START ویندوز ۸تیر ۲۴ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 3,921 views | دسته: اینترنت و IT، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت