آیا جهان در ۲۱ دسامبر تمام می شود!

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

گونزالو آلوارز، مردی که برای ۲هفته تصمیم گرفته برای ۲ هفته تفریح و خوشگذرانی به کانکون ( شهر باستانی مایاها در مکزیک) برود تا به تقویم مایاها برسد.

این مرد ۳۹ ساله گفت: “ما یک گروه شدیم و برای آغاز یک عصر جدید خود را آماده کردیم.” او از فلوریدا به مکزیک سفر کرده است تا از نزدیک شاهد عصر جدید مایاها در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ باشد، روزی که قرار است در آمریکای مرکزی و جنوب مکزیک جشن گرفته شود. مکزیک یکی از ۴ کشوری است که در انتظار رسیدن این روز به سر می برد، روزی که طبق پیش بینی مایاها در ۳۱۱۴ سال قبل از میلاد، دوره ۵هزار ساله ای قرار است تمام شود.

روز ۲۱ دسامبر کار و کاسبی دفاتر گردشگری را در این منطقه و در کمتر از ۵ کشور که به شدت به این تاریخ معتقدند، رواج داده است. پیش بینی شده که میلیون ها توریست از سراسر جهان در این روز برای برگزاری جشن که شامل مراسم آتش بازی، کنسرت و چند برنامه دیگر است، بیایند. علاوه بر مکزیک، در روز ۲۱ دسامبر، در کشورهای بیلیز، گواتمالا، السالوادور یا هندوراس نیز جشن برپا خواهد شد. همچنین رئیس جمهورهای کشورهای هندوراس و گواتمالا تایید کرده اند که در این جشن شرکت خواهند کرد.

درحالیکه عده ای خود را برای پایان تقویم مایاها آماده می کنند، عده ای دیگر در ترس و دلهره ناشی از پایان دنیا هستند. برخی  با توجه به برخی تفاسیر و پیش بینی های هیروگلیف مایان می گویند روز ۲۱ دسامبر روز پایان دنیا و قیامت است. این پیش گویی به عقاید باستانی مایان ها در تورتاگرو بر می گردد و باور بر این است که این پیش بینی توسط حاکم اصلی مایان ها کنار گذاشته شده است. رهبر مایان ها بعد از شکست در یک جنگ، گفته بود این جنگ با شکست به پایان رسید ولی شکست بزرگ تر در سال ۲۰۱۲ است که به پایان خواهد رسید.

به گزارش پارس ، بسیاری از محققان بر این باورند که برداشت ها از این پیش بینی اشتباه بوده است. گفته می شود این حرف او به معنای پایان جهان نبوده است بلکه به معنای پایان تقویم مایان ها و آغاز یک عصر جدید است. حتی کارشناسان بومی نیز تقویم مایان ها را مسخره می کنند.

خوزه رومرو، باستان شناس مکزیکی به خبرگزاری فرانسه ( فرانس پرس) گفت: ” مایاها مفهوم ادواری از زمان داشتند و نه اینکه برمفهوم پایان دنیا متمرکز شوند.”

روند پایان دنیا در فیلمی به اسم “۲۰۱۲” و رمانی به نام “عهد مایان ها” به تصویر کشیده شد. این کارشناس مکزیکی، هالیوود را به خاطر تفسیر خارق العاده بدون تحقیق از واقعیت های قوم مایا، سرزنش کرد.

با این حال اعتقادی مبنا بر پایان دنیا در این تاریخ جا افتاده است. به طور مثال در شهر تومسک روسیه، کارخانه ای اقدام به فروش کیت های “آخر الزمان” کرده است که در آن غذا، دارو یک بطری نوشیدنی گنجانده شده است. در پیرنه فرانسه، مقامات به طور موقت برای جلوگیری از هجوم مردم در ۲۱ دسامبر، دسترسی به یک کوه در جنوب غربی کشور را ممنوع کرده اند.

رهبران بومی مکزیک از تجاری شدن این تاریخ انتقاد کرده اند؛ چرا که می گویند این تاریخ بر پایان تقویم مایاها و شروع یک فرهنگ جدید تاکید دارد.

مطالب مرتبط:

  1. رییس جمهورهای جهان و بدل هایشان+عکس
  2. تمام گاف های عجیب سریال حریم سلطان! + عکس
  3. پایان دنیا در نقاط مختلف جهان + عکس
  4. نظر فوتبالیست های ایران درباره شایعه پایان جهان
  5. آیا شب یلدای امسال پایان دنیاست؟
  6. ۱۶ شخص باهوش جهان!
  7. پاسخ به تمام سوالات مربوط به رویت هلال ماه شوال ۱۴۳۳آذر ۲۸ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 928 views | دسته: بخش ویژه، دانستنی ها، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت