احمدی نژاد نخست وزیر شد! + عکس

 

یکی از مشهورترین اندیشکده‌های آمریکایی که در تصمیم‌سازی مقامات این کشور نقشی به‌سزا دارد، در اشتباهی آشکار از محمود احمدی‌نژاد به‌عنوان نخست‌وزیر ایران نام برد!
موسسه بروکینگز در این گزارش که “روح آینده ایران” نام داشت، بدون اینکه به این نکته توجه کند که ۲۳ سال است در ایران سمتی به‌نام نخست‌وزیر وجود ندارد، از رئیس‌جمهور کشورمان به‌عنوان نخست‌وزیر نام برد.

با توجه به اختلاف فاحش این دو کلمه در نگارش، مشخص است که نگارنده بروکینگز نمی‌دانسته است که سمت دقیق آقای احمدی‌نژاد چیست، چرا که این اشتباه فاحش نمی‌تواند اشتباه تایپی باشد.


جالب اینجاست که اپراتور تحریریه سایت بروکینگز، می‌دانسته است که احمدی نژاد رئیس‌جمهور ایران است و در یک سوتیتر، از وی به عنوان رئیس‌جمهور نام برده اما نویسنده بروکینگز مرتکب چنین اشتباهی شده است.

این امر که مستقیما به سطح سواد و دانش نگارندگان این به‌اصطلاح اندیشکده آمریکایی حامی رژیم اسرائیل باز می‌گردد، نشان می‌دهد که مقامات آمریکایی برای تصمیم‌سازی‌های خود در خصوص ایران به چه سطحی از شناخت متکی هستند. با این وصف، اشتباهات سیاست‌گذاران آمریکایی در خصوص ایران چندان هم عجیب به‌نظر نمی‌رسد.

بروکینگز، توسط “حیم سابان”، سرمایه‌دار صهیونیست حامی حزب دموکرات بنیان نهاده شده است. این موسسه در تئوری بازی‌ها و شبیه‌سازی فرآیندهای بین‌المللی فعالیت می‌کند و تاثیری به‌سزا در تصمیم‌سازی‌ها دارد. بدیهی‌ست این موسسه اشتباه مزبور را اشتباهی ساده و احتمالا نگارشی خواهد انگاشت اما به‌هرحال توصیه می‌شود نویسندگان این موسسه پیش از نگارش مقالات خود، نگاهی کوتاه به قانون اساسی ایران بیندازند.

مطالب مرتبط:

  1. تصاویر مصافحه احمدی نژاد و مادر چاوز! + عکس و فیلم
  2. عروس ترکیه ای احمدی نژاد + عکس
  3. یک چهره آشنا در میان استقبال کنندگان از احمدی نژاد (عکس)
  4. آیا احمدی‌نژاد دبیرکل سازمان ملل می‌شود؟
  5. تبلیغات علیه احمدی نژاد در نیویورک+عکس
  6. (تصویر) نگاه جالب مرسی به احمدی‌نژاد
  7. عکس/علامت دست احمدی نژاد در اجلاس مکه!فروردین ۲۳ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 6,279 views | دسته: اخبار، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت