تصاویری از نسل آینده دوربین های فیلمبرداری

یک شبکه تلویزیونی در ژاپن از یک دوربین جدید رونمایی کرد که در ثانیه چهار میلیارد پیکسل تصویر برداری می کند یا به عبارت دیگر فیلمهای ۳۳ مگاپیکسلی را در ۱۲۰ فریم در هر ثانیه ارائه می کند.

شبکه ان اچ کی ژاپن (NHK) دوربین ۳۳ مگاپیکسلی را عرضه کرده که در مقایسه با دوربین هشت مگاپیکسلی آی فن ۴s و سایر دوربینهای فیلم برداری که ۲۴ فریم در ثانیه فیلمبرداری می کند از فناوری پیشرفته ای برخوردار است.

گفته می شود که شرکتهایی چون توشیبا به زودی از تلویزیونها و نمایشگرهایی رونمایی می کنند که کیفیت ۱۰۸۰p اچ دی دارند که این کیفیت درحال حاضر بالاترین کیفیت ممکن است.

پیتر جکسون کارگردان فیلمهای ارباب حلقه ها فیلم جدید خود را با عنوان ” هابیت” در ۴۸ فرم در ثانیه و با وضوح تصویر ۴k فیلمبرداری می کند که این امر چهار برابر HD دارای وضوح تصویر است.

دوربینهای تلویزیون NHK برای نمایش تصویر با کیفیت این شبکه در قالب جدید به نمایش گذاشته شده که می تواند چهار میلیارد پیکسل در ثانیه فیلمبرداری کند

دوربین NHK یک مدل نمایشی برای استاندار فوق HD است و دارای وضوح تصویری است که کیفیت تصویر این تلویزیون را فراتر از HD می برد.

شرکتهایی چون سونی درحال حاضر فیلمها را با وضوح تصویر ۴K فیلمبرداری می کنند، وضوح تصویر عالی که گفته می شود نسل آینده کیفیت را تشکیل می دهد.

این درحالی است که با تمام این اوصاف دوربین NHK کیفیتی فراتر از آن دارد و می تواند ۱۲۰ فریم در ثانیه فیلمبرداری کند و تصویر را با کیفیت ۳۳ مگا پیکسل ارائه کند.

در زمان بازیهای المپیک امسال قرار است چندین استاندارد مختلف فراتر از اچ دی مورد آزمایش قرار بگیرد.

درحال حاضر تلفن توشیبا با قیمت ۱۰۹۶۳ دلاربه فروش می رسد اولین تلویزیونی است که برای مصرف کننده با چنین فناوری طراحی شده است، این درحالی است که در بازار هنوز هیچ دستگاه پخش ویدئویی وجود دارد که بتواند تصاویر دارای کیفیت ۴K را پخش کند.
دوربین NHK یک مدل نمایشی برای کیفیت فوق HD است
تلویزیون سه بعدی توشیبا با ابعاد ۵۵ اینچی از قابلیت پخش تصاویری با کیفیت ۴K برخوردار است

درحال حاضر فیلمهای بسیاری با استفاده از دوربینهای ۴K فیلمبرداری می شوند و تعداد سینماهایی که از این فرمت برای نمایش استفاده می کنند، درحال افزایش است.

مطالب مرتبط:

  1. کلیپ دوربین مخفی جالب از پارک خودرو
  2. تفاوت کیفیت ۱۰۸۰i و ۱۰۸۰p در تلویزیون ها چیست؟
  3. ۱۲ دوربین جاسوسی که ممکن است الان مشغول تماشای شما باشند (+عکس)
  4. بازیگران زن؛جلوی دوربین،پشت دوربین +عکس
  5. دیدن سرعت نور با سریع‌ ترین دوربین جهان
  6. اولین انیمیشن از نحوه تکامل صورت در جنین
  7. پیش‌ بینی عجیب درباره توقف زمان در آینده!خرداد ۱۰ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,404 views | دسته: علمی و آموزشی، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت