جالب‌ترین تصاویر ماهواره‌ای به انتخاب مردم + عکس

تصاوير زمين از منظر فضا يك ديدگاه متفاوت و گاهي روشنگر و الهام‌بخش از سياره را ارائه مي‌كند؛ از اين رو ناسا به ثبت چند مورد از جالب‌ترين تصاير از ماهواره‌هاي لندست كه توسط مردم انتخاب شده‌اند، پرداخته‌ است.
به نقل از ايسنا،‌ در اين تصاوير از چند رنگ كاذب كه بطور ديجيتال توسط حسگرهاي ماهواره توليد شده براي برجسته كردن ويژگي‌هاي مختلف استفاده شده است.

اولين ماهواره لندست در ژوئيه ۱۹۷۲ به فضا پرتاب شد. در چهلمين سالگرد ماموريت اين ماهواره، از عموم خواسته شد تا از ميان بيش از ۱۲۰ تصوير در مجموعه «زمين به عنوان يك هنر» بهترينها را انتخاب كنند. پنج تصوير برگزيده بر اساس بيش از ۱۴ هزار نظرسنجي به ترتيب زير هستند.

– فيتوپلانكتونها در درياي بالتيك 

مانند اثر هنري «شب پرستاره» ون‌گوك، تجمعات عظيمي از فيتوپلانكتون‌هاي سبز در آب تيره اطراف جزيره سوئدي گوتلند در درياي بالتيك مي‌چرخند.جمعيت انفجار فيتوپلانكتونها مانند اين تصوير هنگامي رخ مي‌دهد كه جريانات عمقي مواد غذايي را به سطح بالايي آب آورده و رشد و تكثير اين موجودات ريز را افزايش مي‌دهد. اين تصوير توسط لندست ۷ در ژ.ئيه ۲۰۰۵ ثبت شده است.

– دلتاي يوكان

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

درياچه‌ها گودالها و لجنزارهاي زيادي در اين تصوير از دلتاي يوكان در جنوب غرب آلاسكا ديده مي‌شود. آبراههاي مارپيچي رود كه يكي از بزرگترين دلتاهاي رودخانه‌اي جهان و عنوان بخشي از پناهگاه حیات وحش ملي دلتاي يوكان بوده، مانند رگهاي خوني در يك اندام است. اين تصوير در سپتامبر ۲۰۰۲ توسط لندست ۷ ثبت شده است.

– رودخانه پيچ در پيچ مي‌سي‌سي‌پي

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

اين تصوير شكلهاي كوچك قالب‌دار شهرها، مزارع و مراتع اطراف پيچهاي رود مي‌سي‌سي‌پي كه بزرگترين سيستم رودخانه آمريكاي شمالي است، به تصوير در آمده است. درياچه‌هاي زيادي در پيچهاي اين رود در جنوب ممفيس در ايالت تنسي وجود دارند. اين تصوير در مه ۲۰۰۳ توسط ماهواره لندست ۷ به ثبت رسيده است.

– آبستره الجزيره

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

اين تصوير كه شبيه به رگه‌هاي زرد كم‌رنگ بوده و در آميزه‌اي از رنگهاي لكه‌دار تكه تكه شده، در حقيقت لبه‌هاي شن در معرض باد در منطقه ارگ Iguidi هستند كه تپه های شنی در آن هميشه در حال تغيير بوده و از الجزيره تا موريتاني در شمال غرب آفريقا گسترده شده است.

ارگ يا درياي شن Iguidi يكي از چندين ارگ صحراي آفريقا بوده كه در آن هر تپه شني در ارتفاع و عرض به ۵۰۰ متر مي‌رسند. اين تصوير توسط لندست ۵ در آوريل ۱۹۸۵ ثبت شده است.

– دریاچه ایر

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

اين تصوير وحشتناك در حقيقت تكه‌هاي هولناک سايه درياچه اير در كشور صحرايي استرالياي جنوبي است. درياچه اير كه يكي از ويژگيهاي بي‌دوام اين چشم‌انداز خشك و صاف بوده، در زمان پر آبي بزرگترين درياچه استراليا محسوب مي‌شود. با اينحال در ۱۵۰ سال گذشته تنها سه بار پر شده است. اين تصوير توسط لندست ۵ در سال ۲۰۰۶ به ثبت رسيده است.

مطالب مرتبط:

  1. جذاب ترین مرد سال انتخاب شد!+ عکس
  2. عکس هایی جالب از زشت ترین افراد مشهور جهان
  3. خلاقانه ترین بیلبورد جهان / تصاویر
  4. انتخاب خوش پوش ترین زن دنیا!+ عکس
  5. خوش لباس ترین زن دنیا در سال ۲۰۱۲ انتخاب شد+عکس
  6. بلعیدن دست مردی توسط تمساح + تصاویر ۱۸+
  7. بی‌ادب‌ترین و مؤدب‌ترین مردم جهان کدامند؟مرداد ۵ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,806 views | دسته: اخبار، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت