جالب‌ترین تصاویر ماهواره‌ای به انتخاب مردم + عکس

تصاویر زمین از منظر فضا یک دیدگاه متفاوت و گاهی روشنگر و الهام‌بخش از سیاره را ارائه می‌کند؛ از این رو ناسا به ثبت چند مورد از جالب‌ترین تصایر از ماهواره‌های لندست که توسط مردم انتخاب شده‌اند، پرداخته‌ است.
به نقل از ایسنا،‌ در این تصاویر از چند رنگ کاذب که بطور دیجیتال توسط حسگرهای ماهواره تولید شده برای برجسته کردن ویژگی‌های مختلف استفاده شده است.

اولین ماهواره لندست در ژوئیه ۱۹۷۲ به فضا پرتاب شد. در چهلمین سالگرد ماموریت این ماهواره، از عموم خواسته شد تا از میان بیش از ۱۲۰ تصویر در مجموعه «زمین به عنوان یک هنر» بهترینها را انتخاب کنند. پنج تصویر برگزیده بر اساس بیش از ۱۴ هزار نظرسنجی به ترتیب زیر هستند.

– فیتوپلانکتونها در دریای بالتیک 

مانند اثر هنری «شب پرستاره» ون‌گوک، تجمعات عظیمی از فیتوپلانکتون‌های سبز در آب تیره اطراف جزیره سوئدی گوتلند در دریای بالتیک می‌چرخند.جمعیت انفجار فیتوپلانکتونها مانند این تصویر هنگامی رخ می‌دهد که جریانات عمقی مواد غذایی را به سطح بالایی آب آورده و رشد و تکثیر این موجودات ریز را افزایش می‌دهد. این تصویر توسط لندست ۷ در ژ.ئیه ۲۰۰۵ ثبت شده است.

– دلتای یوکان

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

دریاچه‌ها گودالها و لجنزارهای زیادی در این تصویر از دلتای یوکان در جنوب غرب آلاسکا دیده می‌شود. آبراههای مارپیچی رود که یکی از بزرگترین دلتاهای رودخانه‌ای جهان و عنوان بخشی از پناهگاه حیات وحش ملی دلتای یوکان بوده، مانند رگهای خونی در یک اندام است. این تصویر در سپتامبر ۲۰۰۲ توسط لندست ۷ ثبت شده است.

– رودخانه پیچ در پیچ می‌سی‌سی‌پی

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

این تصویر شکلهای کوچک قالب‌دار شهرها، مزارع و مراتع اطراف پیچهای رود می‌سی‌سی‌پی که بزرگترین سیستم رودخانه آمریکای شمالی است، به تصویر در آمده است. دریاچه‌های زیادی در پیچهای این رود در جنوب ممفیس در ایالت تنسی وجود دارند. این تصویر در مه ۲۰۰۳ توسط ماهواره لندست ۷ به ثبت رسیده است.

– آبستره الجزیره

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

این تصویر که شبیه به رگه‌های زرد کم‌رنگ بوده و در آمیزه‌ای از رنگهای لکه‌دار تکه تکه شده، در حقیقت لبه‌های شن در معرض باد در منطقه ارگ Iguidi هستند که تپه های شنی در آن همیشه در حال تغییر بوده و از الجزیره تا موریتانی در شمال غرب آفریقا گسترده شده است.

ارگ یا دریای شن Iguidi یکی از چندین ارگ صحرای آفریقا بوده که در آن هر تپه شنی در ارتفاع و عرض به ۵۰۰ متر می‌رسند. این تصویر توسط لندست ۵ در آوریل ۱۹۸۵ ثبت شده است.

– دریاچه ایر

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

این تصویر وحشتناک در حقیقت تکه‌های هولناک سایه دریاچه ایر در کشور صحرایی استرالیای جنوبی است. دریاچه ایر که یکی از ویژگیهای بی‌دوام این چشم‌انداز خشک و صاف بوده، در زمان پر آبی بزرگترین دریاچه استرالیا محسوب می‌شود. با اینحال در ۱۵۰ سال گذشته تنها سه بار پر شده است. این تصویر توسط لندست ۵ در سال ۲۰۰۶ به ثبت رسیده است.

مطالب مرتبط:

  1. جذاب ترین مرد سال انتخاب شد!+ عکس
  2. عکس هایی جالب از زشت ترین افراد مشهور جهان
  3. خلاقانه ترین بیلبورد جهان / تصاویر
  4. انتخاب خوش پوش ترین زن دنیا!+ عکس
  5. خوش لباس ترین زن دنیا در سال ۲۰۱۲ انتخاب شد+عکس
  6. بلعیدن دست مردی توسط تمساح + تصاویر ۱۸+
  7. بی‌ادب‌ترین و مؤدب‌ترین مردم جهان کدامند؟مرداد ۵م, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,711 views | دسته: اخبار، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت