جدول بهترین و بدترین کشورها برای مادر شدن

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.fun.4downloads.ir

 

نتایج تحقیقی جدید نشان می‌دهد مادر بودن با وجود اینکه بسیاری آرزوی آن را دارند و یا به آن افتخار می‌کنند ‌در همه کشورها پدیده‌ای خوشایند نیست ‌در واقع بر اساس این تحقیق خوب یا بد بودن مادر بودن و مادر شدن به کشور سکونت افراد بستگی دارد.

 

به نقل از همشهری آنلاین، سازمان غیر دولتی «کودکان را حفظ کنیم» تحقیق جهانی را به مناسبت روز مادر انجام داده است که بر اساس نتایج آن بدترین کشور برای مادر شدن کشور نیجر است،‌ این عنوان در گزارش سال گذشته به کشور افغانستان اختصاص یافته بود.

ایالات متحده در این گزارش جدید رتبه ۲۵ را در میان ۱۶۵ کشور مورد مطالعه به دست آورده است و ۶ پله از رتبه سال گذشته اش صعود کرده است. این رتبه بندی ها بر اساس شاخصهایی مانند سلامت مادران،‌ تحصیلات و وضعیت اقتصادی و همچنین سلامت و تغذیه کودکان انجام گرفته است. در این تحقیق ۴۳ کشور توسعه یافته و ۱۲۲ کشور در حال توسعه مورد مطالعه قرار گرفته اند.

همانطور که انتظار می رود،‌کشورهای توسعه یافته بهترین مناطق برای مادر بودن هستند و برترین آنها نیز کشور نروژ است. کشورهای آفریقایی نیز پایین ترین رتبه ها را در این رابطه به خود اختصاص داده اند.

۱۰ کشور برتر در این گزارش کشورهای نروژ،‌ ایسلند،‌ سوئد،‌نیوزیلند،‌دانمارک،‌فنلاند،‌استرالیا،‌ بلژیک،‌ایرلند و هلند انتخاب شده اند و در مقابل بدترین کشورها نیجر،‌افغانستان،‌یمن،‌گینه بیسائو،‌مالی،‌اریترآ،‌چاد،‌سودان،‌سودان جنوبی و جمهوری کنگو معرفی شده اند.

جدول رتبه بندی بهترین و بدترین کشورها برای مادران

 

رتبه بهترین کشورها رتبه بدترین کشورها
۱ نروژ ۱۶۵ نیجر
۲ ایسلند ۱۶۴ افغانستان
۳ سوئد ۱۶۳ یمن
۴ نیوزیلند ۱۶۲ گینه بیسائو
۵ دانمارک ۱۶۱ مالی
۶ فنلاند ۱۶۰ اریترآ
۷ استرالیا ۱۵۹ چاد
۸ بلژیک ۱۵۶ سودان
۹ ایرلند ۱۵۶ سودان جنوبی
۱۰ هلند/بریتانیا ۱۵۶ جمهوری کنگو

بر پایه این گزارش، بیش از نیمی از کودکان جهان به ۶ عنصر حیات بخش یعنی مکملهای غذایی آهن دار در زمان بارداری مادران،‌ تغذیه از شیر مادر،‌ مکملهای غذایی،‌ ویتامین A، زینک و آب و بهداشت دسترسی ندارند.

در این گزارش به منظور نمایش دادن تفاوت میان زندگی مادرانی که در بدترین و بهترین کشورها زندگی می کنند نروژ را با نیجر مقایسه کرده است: در کشور نروژ در ازای هر نوزادی که متولد می شود یک پرستار و متخصص بهداشت و سلامت حضور دارد،‌در حالی که در کشور نیجر از هر سه نوزاد یک نوزاد از این شرایط برخوردار است. در کشور نروژ ۴۰ درصد از کرسی های مجلس در اختیار زنان است در نیجر تنها ۱۳ درصد از نماینده های مجلس زن هستند. یک دختر معمولی نروژی می تواند ۱۸ سال به تحصیل پرداخته و طول عمری برابر ۸۳ سال داشته باشد اما یک دختر در نیجر تنها ۴ سال تحصیل کرده و طول عمری برابر ۵۶ سال دارد. از هر ۱۷۵ زن نروژی یک زن پیش از تولد پنج سالگی فرزندش وی را از دست می دهد،‌ این نسبت در نیجر یک در هفت است.

 

مطالب مرتبط:

  1. آنونس فیلم گهواره ای برای مادر
  2. بهترین ویتامین ها برای بدنسازان
  3. جدول رده بندی مدال های المیپک ۲۰۱۲ لندن
  4. جدول توزیع مدال ها در پایان روز نهم بازیهای المپیک ۲۰۱۲
  5. پسر ها در کشورهای دیگر چقدر سربازی می روند؟/جدول
  6. اس ام اس به مناسبت روز مادر
  7. بهترین میوه برای تقویت موهایتان چیست؟اردیبهشت ۲۴ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,577 views | دسته: سبک زندگی، موضوعات
برچسب ها: ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت