جمع آوری ایستگاه‌های BRT از میادین شهر

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: ایستگاه آزادی واقع در خط یک BRT در مسیر شرق به غرب به دلیل سیاست راهنمایی و رانندگی حذف شد.

“حسین رحیمی” در مورد چرایی حذف ایستگاه میدان آزادی در مسیر شرق به غرب خط یک BRT، اظهار کرد: حذف این ایستگاه سیاست پلیس راهور بوده و شهرداری تهران بنا به دستور ما این کار را انجام داده است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون راهنمایي و رانندگی توقف هر گونه وسیله شخصی یا عمومی در میادين شهرها تخلف است چرا که موجب ترافیک و به خطر افتادن جان عابران می‌شود، از این رو این ایستگاه به دلیل ایجاد بار ترافیکی حذف شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه در سال جاری سیاست ما بر این است تا از توقف تمامی خودرو‌ها به ویژه تاکسی و اتوبوس‌ در میادین جلوگیری شود، تاکید کرد: باید پایانه‌های مسافربری فعال شود، دلیلی ندارد وقتی پایانه مسافربری وجود دارد، مسافران در خارج از آن و در میادین پیاده شوند.

رحیمی با اشاره به اینکه توقف خودروهای عمومی و شخصی در میادین به ویژه میادین بزرگ، خلاف ابتدایی‌ترین اصول مهندسی ترافیک است، ادامه داد: فعلا مسیر غرب به شرق خط یک BRT به دلیل دارا بودن فضا کافی حذف نشده است اما قطعا در آینده، توقف تمامی اتوبوس‌های BRT، اتوبوس‌های عادی و تاکسی در ميادين ممنوع شده و در صورت مشاهده برخوردقانونی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵۲ درصد از کشته شدگان سوانح راهنمایی و رانندگی شهر تهران در سال ۹۰ عابران بودند، گفت: عابران به دلیل عدم رعایت راهنمایی و رانندگی و عدم توجه رانندگان به توقف در سطح شهر بیشترین آسیب را می‌بیند و در سال جاری به دنبال آن هستیم تا ایمنی تردد عابران را تامین کنیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به کاهش ۱۰ درصدی مرگ موتور سوران در سال ۹۰ به ایلنا، افزود: شعار ما «تهران شهر قانون و ایمنی» است و باید بر اساس این شعار برنامه ریزی کنیم، همچنین بايد آنچه قانون حکم است در شهر عملیاتی شود نه آنکه راحت طلبی برخی از رانندگان و عابران مد نظر باشد، در واقع باید عابران را مجبور کنیم تا به قوانین احترام بگذارند.

ایستگاه میدان آزادی از مسیر شرق به غرب از خط یک BRT بعد از تعطیلات نوروز حذف شد و این مساله موجب نارضایتی شهروندان شده است زیرا از ایستگاه استاد معین تا پایانه آزادی دیگر اتوبوس‌ها توقف نمی‌کنند.

مطالب مرتبط:

  1. پسر عابدزاده موهایش را به کودکان سرطانی اهدا کرد + عکس
  2. ۲۱ نفر در جاده قم – گرمسار در آتش سوختند + عکس
  3. نرخ ارز ,قیمت طلا و سکه ۴ دی ۹۱
  4. سانحه رانندگی اتوبوس زائران کربلا، ۱۹ کشته برجای گذاشت
  5. نقش سرنشین کنار راننده در ایران (طنز)
  6. ازدحام مترو تهران و سرگردانی مسافران
  7. یک کله الاغ در داخل سطل زباله ای در منطقه بازار تهرانفروردین ۱۹ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,259 views | دسته: اخبار، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت