«خودرو بدون راننده گوگل» اولین ماشینی که گواهینامه رانندگی می‌گیرد!

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.fun.4downloads.ir

 

گرفتن گواهینامه معمولا یکی از معضلات ابتدای دوران جوانی هر انسانی (مخصوصا خانم‌ها) به شمار می‌رود و هر فردی از روز آزمون رانندگی خود خاطراتی دارد اما گویا این خاطرات تنها به انسان‌ها محدود نشده و در خاطر خودروها نیز ثبت خواهد شد.

 

 

اگر به دنبال دلیل این حرف من هستید باید به شما اطلاع دهم که ایالت نوادا نام خود را به عنوان اولین جائی ثبت خواهد کرد که به یک خودرو گواهینامه می‌دهد. این ابداع مقامات ایالت نوادا در واکنش به تلاش شرکت گوگل برای راهی کردن خودروهای بدون راننده خود به خیابان است.

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.fun.4downloads.ir

 

گوگل از خودرو تویوتا پریوس برای طرح خودروهای بدون راننده خود استفاده می‌کند که مهندسین گوگل در دو سال گذشته در حال تست و آزمایش این خودرو در جاده‌های کالیفرنیا بوده‌اند و بیش از ۱۴۰ هزار مایل را فقط با یک حادثه ترافیکی پشت سرگذاشته‌اند و جالب است بدانید که این حادثه نیز زمانی رخ داده است که یک خودرو دارای راننده انسان به عقب خودرو بدون راننده گوگل برخورد کرده است. این نتیجه مطمئنا برای گوگل که سعی دارد با خودروهای بدون راننده خود چیزی به نام تصادف را از آمار جهان حذف کند آرمانی به نظر برسد.

خودروهای بدون راننده گوگل با استفاده از دوربین‌های ویدیویی و همچنین سنسورهای بسیار حساس لیزری و رادار پیشرفته قادر به نوعی دیدن و همچنین قدرت محاسباتی موثر برای کنترل عملکرد خود هستند و در سازگار شدن با محیط اطراف خود دارای سرعت عملکرد بسیار بالایی نیز می‌باشند.

در طول آزمایشات خودروهای بدون راننده گوگل مهندسان این شرکت برای مواقعی که دخالت لازم به نظر برسد در این خودروها حضور داشته‌اند و بنابر آخرین گزارش‌ها بر روی این خودروها به صورت مشخص پلاک قرمز با شماره‌هایی که به رقم ۰۰۱ خاتمه پیدا می‌کنند، نصب خواهد شد.

نوادا اولین ایالتی خواهد بود که پس از صدور گواهینامه‌های مخصوص برای این خودروها، اجازه تردد در بزرگراه‌های شلوغ خود را به آنها خواهد داد و در این خصوص به ایالت کالیفرنیا ملحق خواهد شد.

مطالب مرتبط:

  1. لامبورگینی در دبی خودرو پلیس شد + عکس
  2. آغاز پیش‌فروش مگان ۲۰۰۰ فول آپشن توسط پارس خودرو
  3. رها شدن صدها خودرو لوکس + تصاویر
  4. ایران خودرو: رانا را مهر تحویل می‌دهیم
  5. شاهکار گوگل در طراحی موبایل: گوشی هوشمند بدون قاب!
  6. نقش سرنشین کنار راننده در ایران (طنز)
  7. گوگل یک سرویس دیگر خود را فارسی کرداردیبهشت ۲۴ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,214 views | دسته: مجله ماشین، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت