دفترچه انتخاب رشته کنکور منتشر شد/تقویم کنکور ۹۱ "از اعلام نتایج اولیه تا نهایی"

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۱ در ۵ گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است، اظهار کرد: این دفترچه شامل توضیحات و شرایط و ضوابط کلی پذیرش و گزینش دانشجو، نحوه دریافت کارنامه و نتایج اولیه کنکور، جدول زیرگروه‌ها، ضرایب و کد رشته‌های تحصیلی گروه‌های آزمایشی پنج گانه می‌باشد.

دکتر حسین توکلی مشاور سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ادامه داد: همچنین شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در رشته‌های مراکز تربیت معلم و سایر شرایط خاص، جدول شهریه‌های دوره‌ها و دانشگاه‌های مختلف‌، شرایط ضوابط بومی و اختصاصی دانشگاه‌ها، فرم پیش نویس انتخاب رشته آزمون سراسری و غیره برخی از محتویات دفترچه‌ انتخاب رشته می‌باشد.

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان در نمره نهایی کنکور

وی با اشاره به برخی از نکات مهم انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۱، اظهار کرد: بر اساس مصوبه کارگروه ماده ۴ قانون پذیرش دانشجو برای کلیه داوطلبان مشمول ضوابط تحصیلی که دیپلم خود را طی سالهای ۸۴ تا ۹۰ اخذ کرده اند سوابق تحصیلی به میزان حداکثر ۲۵ درصد به صورت تاثیر مثبت در کنکور لحاظ می‌شود. به عبارت دیگر دو نمره کل یکی صرفا با توجه به نمره آزمون سراسری و دیگری با ترکیب نمره آزمون سراسری و سوابق تحصیلی با تاثیر ۲۵ درصد ساخته می‌شود و نمره کل بالاتر در کارنامه مرحله اول داوطلب لحاظ و مورد گزینش قرار می‌گیرد.

نحوه انتخاب رشته‌های نیمه متمرکز

دکتر توکلی با بیان اینکه در انتخاب رشته کنکور محدودیتی برای انتخاب رشته‌های نیمه متمرکز وجود ندارد، گفت: البته با توجه به ضوابط و کسب حد نصاب نمره علمی هر داوطلب در پنج گروه یا دوره حداکثر در دو کد رشته نیمه متمرکز با توجه به اولویت‌های انتخابی برای انجام آزمون عملی مصاحبه و یا معاینه معرفی می‌شود.

مشاور سازمان سنجش همچنین خطاب به داوطلبان تاکید کرد: داوطلبان باید اطلاعات مندرج در کارت اعتباری خود شامل شماره پرونده، شماره کاربری، رمز ورود و کد رهگیری را برای انجام امور بعدی آزمون شامل انتخاب رشته، مشاهده کارنامه نهایی، انتخاب محل رشته‌های نیمه متمرکز، تکمیل ظرفیت و غیره تا پایان بهمن ۹۱ نزد خود نگه دارند.

تقویم کنکور ۹۱ از اعلام نتایج اولیه تا اعلام نتایج نهایی

دکتر توکلی همچنین با اشاره به جدول زمان بندی انتخاب رشته تا اعلام نتایج آزمون سراسری اظهار کرد: اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص نیمه اول مرداد، انتخاب رشته از طریق سایت سازمان دهه دوم مرداد، اعلام نتایج نهایی آزمون نیمه دوم شهریور، اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های نیمه متمرکز دهه اول مهر، استقرار کارنامه نهایی کنکور بر روی سایت سازمان نیمه دوم مهر و انتشار اطلاعیه احتمالی تکمیل ظرفیت نیمه دوم مهرماه تعیین شده است.

وی با بیان اینکه تنها داوطلبان مجاز بر اساس نتایج اولیه می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند گفت: آن دسته از داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کرده و بر اساس کارنامه در این گروه‌ها مجاز به انتخاب رشته شده‌اند باید کلیه کد رشته‌های مورد علاقه خود را از هر یک از گروه‌های ازمایشی مربوطه تنها در یک فرم انتخاب رشته از اولویت یک تا ۱۰۰ وارد کنند.

دکتر توکلی در خاتمه با بیان اینکه اولویت کد رشته‌های انتخابی در فرم انتخاب رشته تحصیلی صرفا تقدم ترتیب علاقه داوطلب به ادامه تحصیل نشان داده و تاثیر دیگری بر پذیرش دانشجو ندارد گفت: از آنجا که پذیرفته شدگان دوره‌های روزانه حتی با انصراف قطعی از تحصیل حق ثبت نام در کنکور ۹۲ را ندارند لذا به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب رشته به این مسئله توجه کنند.

گفتنی است نتایج اولیه کنکور تا ۱۵ مرداد منتشر خواهد شد.

مطالب مرتبط:

  1. نتایج نهایی کنکور ۹۱ اعلام شد+لینک اعلام نتایج
  2. ۲۲ شهریور؛ اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۱
  3. رتبه یک کنکور تجربی را پس گرفتند!
  4. دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۱
  5. انتخاب رشته کنکور ۹۱ آغاز شد
  6. نتایج اولیه کنکور سراسری ساعت ۱۴ امروز اعلام می شود
  7. آخرین مهلت انتخاب رشته‌ کارشناسی ارشدمرداد ۹م, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,680 views | دسته: اخبار، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت