زندگی نامه آیت الله مجتبی تهرانی

آیت الله مجتبی کَلهُر تهرانی (۱۳۱۶ در تهران- ۱۳ دی ۱۳۹۱ در تهران) استاد برجسته اخلاق و مرجع تقلید ایرانی [۲] و مدرس حوزه‌ها‌ی علمیهٔ تهران (مانند مدرسه مروی)بود.

 

 

 

آقا مجتبی تهرانی
وی فرزند حاج میرزا عبدالعلی تهرانی است. وی اولین کسی بود که در تهران با وجود حساسیت رژیم پهلوی برای آیت الله سید مصطفی خمینی مراسم ختم برگزار نمود.[۴] او در روز سه شنبه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۱ در سن ۷۵ سالگی درگذشت و آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای (دامت برکاته) بر پیکرش پاکش نماز خواند. مرقد شریفش در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی واقع گشته.

 
پیام‌های تسلیت

آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای (دامه برکاته) در پیام تسلیتی ایشان را عالم ربانی خطاب کردند و فوت ایشان را ضایعه ای برای حوزه‌ی علمیه و روحانیت و جامعه‌ی مذهبی تهران و به ویژه ارادتمندان و شاگردان ایشان و جوانانی كه از مجالس پر فیض و درس‌های سازنده‌ی این معلم اخلاق بهره می‌بردند، دانستند. همچنین علمای اعظام تقلید و جمعی از بزرگان لشکری و کشوری نیز فوت ایشان را تسلیت گفتند. در پیام های جداگانه ای نیز محمود احمدی نژاد رییس جمهور وقت و محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز پیام های جداگانه ای ارسال کردند.

باشگاه پرسپولیس تهران در پیامی درگذشت آیت‌الله مجتبی تهرانی را تسلیت گفت.

 

اساتید

سید روح الله خمینی

 

شاگردان

محمدرضا زائری
محسن اسماعیلی

 

آثار

سلوک عاشورایی

 

نظریات

وی در ولایت فقیه همان تقریری را دارد که روح الله خمینی از این نظریه داشت. وی همچنین معتقد است ولایت فقیه ادامه راه انبیا است. وی می گوید:

اگر انسان بخواهد به قرآن عمل کند و منشورات مکتب، یعنی احکام را در سطح جامعه بشری ساری و جاری کند راهی جز این نیست که تشکیل دولت و حکومت دهد

وفات

حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی(قدس سره) در صبحگاه روز سیزده دی ماه سال ۱۳۹۱ به ملکوت اعلا پیوست.

مطالب مرتبط:

  1. زندگی نامه امیرحسین متقیان ( همکارعمو پورنگ )
  2. فتوای آیت الله مکارم شیرازی علیه رایتل
  3. آیت‌الله مجتبی تهرانی درگذشت
  4. جمشید بسم‌الله در خیابان منوچهری + عکس
  5. دست نوشته قاتل روح الله داداشی پیش از مرگ
  6. زندگی نامه و فعالیت های هنری ایرج قادری
  7. مهناز افشار عروس تهرانی می‌شوددی ۱۳ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 772 views | دسته: شخصیت ها، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت