سقوط هواپیمای حامل سینماگران ایرانی / شرح کامل حادثه + تصاویر

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

هواپيماي ملخ‌دار حامل كارگردان و گروه فيلمبرداري پروژه «فرزند چهارم » به تهيه كنندگي، كارگرداني وحيد موساييان ديروز هنگام كار در صحراي كلاهاري در قلب آفريقا دچار نقص فني شد و سقوط كرد.بازيگران مطرح اين فيلم مهتاب كرامتي ، حامد بهداد و مهدي هاشمي هستند.

به گزارش کافه سینما، سانحه هوايي سقوط هواپيما، باعث تعطيلي يك روزه فرآيند توليد پروژه «فرزند چهارم» در آفريقا شد. به گزارش خبرنگار «اعتماد»، روز گذشته هواپيماي ملخ‌دار حامل كارگردان و گروه فيلمبرداري هنگام كار در صحراي كلاهاري دچار نقص فني شد و سقوط كرد كه خوشبختانه جز جراحات سطحي آسيب عمده‌يي به هيچ يك از اعضاي گروه وارد نيامده است.

اين اتفاق زماني به وقوع پيوست كه عوامل پروژه «فرزند چهارم» مشغول فيلمبرداري بخش‌هايي از سكانس پاياني  بودند.

روايت كارگردان از سقوط

وحيد موساييان، كارگردان و تهيه‌كننده فيلم «فرزند چهارم» درباره نحوه وقوع حادثه گفت: «روز گذشته هنگام فيلمبرداري پلان‌هاي مربوط به سكانس آخر فيلم كه طي آن قرار بود حامد بهداد با يك هواپيماي ملخ‌دار به دنبال مهتاب كرامتي و مهدي هاشمي كه در صحرا گم شده‌اند برود، هواپيماي حامل گروه كارگرداني و فيلمبرداري به دليل از كار افتادن موتور هواپيما با سر به سمت زمين سقوط كرد و پس از برخورد با يك درخت از حركت ايستاد.»

موساييان در توضيح بيشتر راجع به صحنه مورد اشاره  ادامه داد: «ما روز قبل از اين حادثه صحنه‌هاي مربوط به فرود هواپيماي بهداد و درگيري‌هاي منجر به تير خوردن مهدي هاشمي را با استفاده از دو هواپيمايي كه در اختيار داشتيم فيلمبرداري كرديم و تصميم داشتيم صحنه‌هاي مربوط به پلان‌هاي هوايي را فيلمبرداري كنيم. براي اين منظور هنرپيشه‌هاي اصلي ما در يكي از هواپيماها و گروه فيلمبرداري در هواپيمايي ديگر سوار شده و پرواز كرديم.

پس از يك دور فيلمبرداري با تمام شدن نگاتيو، هواپيماي حامل ما بر زمين نشست و پس از برداشتن نگاتيو دوباره به پرواز درآمديم. نتيجه كار بسيار عالي بود اما حين بازگشت ناگهان ملخ هواپيماي ما از چرخش باز ايستاد و هواپيما با سر به سمت زمين شيرجه رفت.

پس از چند لحظه‌ با برخورد دماغه هواپيما به يك درخت از حركت بازايستاد و متوجه شديم بنزين از در و ديوار هواپيما سرازير شده و خطر انفجار باك بنزين هواپيما هر لحظه بيشتر مي‌شد.

در حالي كه در هواپيماي درهم شكسته و مابين كمربند نجات و صندلي‌ها گير كرده بوديم به سختي از هواپيما خارج شد و به شكل معجزه‌آسايي انفجاري رخ نداد و گروه با هليكوپتري كه به دنبال‌مان آمده بود به بيمارستاني در كالاهاري منتقل شد.»

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

موساييان با بيان اينكه خود و ديگر عواملي كه درگير اين حادثه بودند جز زخم‌هاي سطحي آسيب جدي ديگري نديده‌اند صحبت‌هاي خود را اين‌طور به پايان برد: «خوشبختانه پس از گذشت يك روز از اين حادثه توانستيم فيلمبرداري را از سر بگيريم.»

موساييان درباره روند توليد فيلم افزود: «تا امروز حدود ۸۰ درصد از كار فيلمبرداري را پشت سر گذاشته‌ايم، كما اينكه اگر با برخي موانع مواجه نمي‌شديم تاكنون فيلمبرداري به پايان رسيده بود.»

آغاز فيلمبرداري

فيلمبرداري «فرزند چهارم» تازه‌ترين ساخته وحيد موساييان چندي پيش طي مراسمي با حضور مسعود كيميايي در پرديس سينمايي ملت تهران آغاز شد. مرحله اول فيلمبرداري پروژه «فرزند چهارم» سي‌ام مردادماه در ايران به پايان رسيد و عوامل شب سي‌ام براي ادامه توليد اين فيلم عازم آفريقا شدند.

مرحله دوم فيلمبرداري تازه‌ترين ساخته موساييان با فيلمبرداري سكانس‌هايي مربوط به شهرهاي مرزي سومالي به مديريت فيلمبرداري علي‌محمد قاسمي ۲۱ شهريورماه به پايان رسيد و توليد اين پروژه سنگين سينمايي وارد مرحله سوم توليد در صحراي آفريقا شد.

فيلمبرداري در صحراي آفريقا

توليد پروژه در حالي پيش مي‌رفت كه گرماي طاقت‌فرساي هوا و كمبود امكانات اوليه در لوكيش‌ها شرايطي سخت براي گروه رقم زده بود. در مرحله سوم توليد پروژه، سكانس‌هاي جنگي در موكاديشو و صحراي آفريقا فيلمبرداري شد.

 

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

مهتاب كرامتي در نمايي از فيلم، او در « فرزند چهارم» بازي در نقش متفاوتي را تجربه مي‌كند

مهتاب كرامتي، مهدي هاشمي، حسين محب‌اهري، ناصر گيتي‌جاه، معصومه قاسمي‌پور، زهرا برومند، ساناز زرين‌مهر و حامد بهداد بازيگران اصلي اين فيلم هستند.

مطالب مرتبط:

  1. شستشوی هواپیمای ایرانی با آفتابه! + عکس
  2. بازیگر مشهور ایرانی در لبنان دستگیر شد
  3. فیلم شکار پهباد هواپیمای آمریکایی در خلیج فارس
  4. استعفای دسته‌جمعی عوامل فیلم جنجالی لاله
  5. مهدی هاشمی و بهداد در آفریقا / عکس
  6. پرنده ای که بدنه هواپیما را سوراخ کرد+عکس
  7. سقوط هواپیمای آموزشی در قزوین + عکسمهر ۱۹ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,543 views | دسته: اخبار، سینما، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت