ضدآفتاب های خوردنی

با آمدن تابستان و آفتاب بسیار شدید، حفاظت از پوست در مقابل تشعشعات به یک امر بسیار مهم تبدیل شده است. در این مطلب می خواهیم مواد غذایی را به شما پیشنهاد دهیم که می توانند از پوست شما در مقابل نور آفتاب محافظت کنند.

 استفاده از کرم های ضد افتاب و مواد شیمیایی شاید در برخی از مواقع از پوست شما حفاظت کند اما برخی از آن ها می توانند مشکلاتی را نیز برای پوست ایجاد کنند. در این مطلب می خواهیم مواد غذایی را به شما پیشنهاد دهیم که می توانند از پوست شما در مقابل نور افتاب محافظت کنند.

گوجه فرنگی:

چند سال پیش تحقیقاتی در کشور آلمان انجام شد و در این تحقیقات محققان دوگروه از مردم را انتخاب کردند. در این میان یک گروه از گوجه استفاده می کردند و گروه دیگر از خوردن گوجه محروم بودند. تحقیقات تکمیلی نشان داد گروهی که از گوجه استفاده می کردند تا ۳۳ درصد پوستی مقاوم تر در مقابل نور خورشید داشتند.

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

همچنین تحقیقات نشان می دهد مصرف روزانه ۴۰ گرم گوجه می تواند ۴۰ درصد بیشتر جلوی تشعشعات خورشید را بگیرد.

هندوانه:

این روزها در هر میوه فروشی که پا بگذارید حتما با هندوانه های اب دار و هوس انگیزی روبرو می شوید. این هندوانه ها نه تنها می توانند تشنگی شما را بعد از یک روز سخت کاری رفع کنند بلکه برای محافظت از پوستتان نیز بسیار عالی هستند. سعی کنید از هندوانه به صورت کاملا خنک استفاده کنید تا بیشترین تاثیر را بر روی پوست شما داشته باشد.

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

ویتامین C:

خوردن میوه هایی مانند پرتقال و فلفل سبز برای شما می تواند بسیار مفید باشد. ویتامین C می تواند پوست شما را تا ۳۰ درصد در مقابل افتاب مقاوم تر کند. در این میان بهتر است از پرتقال استفاده کنید چرا که دارای ویتامین های B1 وB2 نیز هست. این ویتامین ها می تواند گردش خون و همچنین متابولیسم پوست را نیز افزایش دهد.

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

لیمو:

لیمو شاید از جمله موادی باشد که دارای ویتامین C است اما خودش به تنهایی می تواند به جای چندین ضد افتاب برای شما کار کند. لیمو با داشتن سیتریک اسید خود به تنهایی می تواند برای شما یک ضد آفتاب بسیار عالی باشد و همچنین سیستم داخلی بدن را نیز کاملا تنظیم می کند. لیمو یک میوه ضد پیری است و متابولیسم بدن را نیز افزایش می دهد.

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

مطالب مرتبط:

  1. ۵ ماده غذایی تقویت کننده مو
  2. روشی جدید که از ریزش مو جلوگیری می کند
  3. چگونه گلو درد را بدون دارو درمان کنیم!؟
  4. با خاکشیر جوش های صورتتان را محو کنید!
  5. از خیار بیشتر بدانید
  6. ۸باید و نباید در محافظت موی آقایان +نکات مفید
  7. ۲۰ ماده غذایی ضد سرطانتیر ۲۸ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,954 views | دسته: موضوعات، پزشکی و سلامت
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت