طلا سقوط کرد

 

بهای جهانی طلا روز جمعه در پی افزایش تقاضای سرمایه گذاران برای دلار و کاهش تقاضا برای این فلز گرانبها به عنوان یک دارایی مطمئن، به رکورد پایین جدیدی رسید.

به گزارش وال استریت ژورنال، بهای معاملات حجم بالای طلا برای تحویل در ماه ژوئن در بازار کامکس نیویورک، ۱۱٫۵۰ دلار (۰٫۷ درصد) کاهش یافت و به ۱۵۸۴ دلار در هر اونس رسید که پایین‌ترین قیمت نهایی از ۳۰ دسامبر بود.

طلا ۳٫۷ درصد در یک هفته گذشته کاهش قیمت داشته است و با افزایش نگرانی سرمایه گذاران نسبت به بحران بدهی اروپا که موجب افزایش تقاضا برای دلار آمریکا شده است، از ۱۰ روز معامله گذشته در هشت روز کاهش قیمت داشته است.

برخی از سرمایه گذاران طلا را برای حفاظت از سرمایه در برابر تورم و در هنگام کاهش ارزش دلار خریداری می کنند، اما صعود اخیر ارزش این ارز موجب برهم زده شدن بازار فلزات باارزش شده است. در حالیکه بهای طلا با تقاضای سرمایه گذاران برای دارایی مطمئن در شرایط آشفتگی اقتصادی صعود می کند، اما این فلز اخیرا هماهنگ با داراییهای پرخطر دیگر معامله شده است. مطرح شدن احتمال فلج شدن سیستم مالی اروپایی موجب افزایش تقاضا برای نقدینگی به جای معاملات فلزات گرانبها شده است.

مطالب مرتبط:

  1. دلار در پایین ترین سطح ۷ هفته گذشته
  2. دلار آزاد ۲۶۰۰ تومان شد/ حباب بازار ارز ترکید
  3. دلار مبادله ای به زیر ۲۶۰۰ تومان رسید/کاهش دسته جمعی نرخ ها
  4. نخرید ؛شنبه سکه و طلا سقوط میکند
  5. قیمت برخی از خودروهای داخلی(۱۸ شهریور)
  6. قیمت روز ارز و سکه – دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۱
  7. بهای جهانی طلا همچنان کاهش می‌یابداردیبهشت ۲۳م, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,121 views | دسته: اخبار، موضوعات
برچسب ها: ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت