عجایبی از چین که نمی دانستید!

 

چین پرجمعیت ترین و همچنین یکی از بزرگترین کشورهای دنیا است که عجایب بسیار زیادی از گذشته تا به حال در آن وجود داشته است.

 

 

چین این روزها به عنوان یکی از کشورهای صنعتی دنیا شناخته می شود و تقریبا تمام افراد دنیا حداقل یک وسیله چینی همراه یا در خانه شان دارند که روزانه از آن استفاده می کنند. این کشور غیر از کپی کاری و تولید انبوه موارد قابل ذکر دیگری نیز دارد.

۳ برابر بیشتر از دنیا اعدام می کنند
با توجه به بالا بودن جمعیت در چین میزان جنایت و خلافکاری نیز در آن زیاد است. این باعث شده است که میزان اعدام در این کشور ۳ برابر بیشتر از کل اعدام های دنیا است. در سال ۲۰۰۸ به طور رسمی ۱۷۱۸ نفر در این کشور اعدام شدند اما پژوهشگران سیاسی می گویند این مقدار بیش از ۶ هزار نفر بوده است و این میزان تقریبا نزدیک به ۳ برابر بیشتر از تمام دنیا است.

مسیحیان چینی از ایتالیا بیشتر است
با توجه به گسترش بسیار زیاد مسیحیت در این کشور تعداد مسیحیان چین به ۵۴ میلیون نفر رسیده است اما ایتالیا که مرکز مسیحیان دنیا شناخته می شود تنها ۴۷ میلیون مسیحی دارد و این بدین معنی است که ایتالیا ۱۲ درصد کمتر از چین مسیحی در خود جای داده است.

بچه هایی با نام المپیک
المپیک سال ۲۰۰۸ برای چینی ها به عنوان یک نقطه عطفی شناخته می شود به طوری که تمامی مردم این کشور علاقه خاصی به این مسابقات داشتند. از ابتدای سال ۲۰۰۰ که پکن به عنوان میزبان المپیک انتخاب شد نزدیک به ۴۰۰۰ بچه به نام”َAoyun” که به معنی المپیک است نام گذاری شدند. این موضوع به این جا ختم نمی شود و ۴۰۰۰ کودک دیگر نیز به نام “۵ دوست” که شعار این مسابقات بود نام گذاری شدند.

۴۵ بیلیون چوب غذا
همانطور که می دانید اصلی ترین وسیله غذا خوردن در چین “chopstick” یا همان چوب غذا است. چینی ها سالانه ۴۵ بیلیون جفت از این چوب ها استفاده می کنند این تعداد چوب معادل ۲۵ میلیون درخت بزرگ و بالغ است.

زندگی با روزانه کمتر از ۱ دلار
فقر در کشوری که بیش از ۱٫۵ میلیارد نفر جمعیت دارد امری عادی است اما در چین ۲۰۰ میلیون نفر زیر خط فقر ۱٫۲۵ دلار در روز زندگی می کنند. این در حالی است که از سال ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۴ پانصد میلیون نفر از زیر خط فقر خارج شده اند.

نوشیدن آب آلوده
۲۰ درصد از جمعیت جهان در چین زندگی می کنند اما این کشور تنها به ۷ درصد از آب های جهان دسترسی دارد. این امر باعث شده است که مشکل آب آشامیدنی در این کشور از مرز خطر عبور کند به طوری که ۹۰ درصد از آب های زیرزمینی و همچنین ۷۵ درصد از دریاچه ها و رودخانه ها آلوده هستند. نزدیک به ۷۰۰ میلیون نفر در چین روزانه از اب ها آلوده می نوشند.

بستنی و ماکارونی از اختراعات چینی ها
مخلوط یخ زده شیر و برنج برای اولین بار ۲۰۰ سال قبل از میلاد در چین ابداع شد که نمونه اولیه بستنی بوده است. همچنین کاسه ها و نشانه هایی از غذاهای رشته ای در آثار ۴۰۰۰ هزار سال پیش چین دیده می شود که نشان می دهد آن ها قبل از ایتالیا به ماکارونی دست پیدا کردند…

مطالب مرتبط:

  1. بازی آنلاین ”تراوین”ماهی نیم میلیارد تومان ارز از کشور خارج می کرد
  2. بهترین دیدار های جالب در کتاب گینس + تصاویر
  3. زندگی این افراد با خطرناک ترین حیوانات جهان
  4. الیزابت تیلور از مایکل جکسون پیشی گرفت
  5. گران‌ترین ماشین وارداتی به ایران را ببینید / عکس
  6. جدول آخرین آمار فروش فیلم‌ها؛ کلاه قرمزی ۴٫۵ میلیاردی شد
  7. درس خواندن عجیب به سبک چینی! /عکسآبان ۲ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 982 views | دسته: دانستنی ها، عجایب جهان، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت