فواید ویژه گردو برای آقایان!

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

محققان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که مصرف روزانه ۷۵ گرم گردو ساختار اسپرم را از جنبه‌های مختلف در مردان سالم ۲۱ تا ۳۵ ساله بهبود می‌بخشد.

بر پایه این گزارش، تقریباً ۷۰ میلیون زوج در جهان با مشکل ناباروری رو به رو هستند که ۳۰ تا ۵۰ درصد مشکل متعلق به ناباروری در مردان است.

برخی تحقیقات نشان می‌دهند که احتمالا آلودگی‌های مختلف، عادتهای نامناسب زندگی یا مصرف روزافزون غذاهای غربی در جوامع صنعتی بر قدرت ساختار و اسپرم تاثیر منفی می‌گذارد.

به گزارش فارس، دکتر وندی رابینز و همکارانش در دانشگاه کالیفرنیا تصمیم گرفتند تا در تحقیقات خود این موضوع را ارزیابی کنند که آیا مصرف روز افزون اسیدهای چرب اشباع نشده (PUFAs) – که برای رشد اسپرم و عملکرد غشاء ضروری هستند- کیفیت اسپرم مردانی را که از رژیم‌های غذایی غربی مصرف می‌کنند، افزایش می‌دهد یا خیر. بهترین منبع PUFA ماهی و مکمل‌های روغن ماهی، دانه‌های بزرک و گردو است.گردو منبع غنی اسید آلفا لینولنیک (ALA) و منبع طبیعی و گیاهی اومگا ۳ است.

تیم تحقیقاتی دکتر رابینز ۱۱۷ مرد ۲۱ تا ۳۵ ساله را که همگی سالم و مصرف کننده رژیم های غذایی به سبک غربی بودند؛ برای آزمایش انتخاب کرده و آنها را به دو گروه زیر تقسیم کردند: گروه اول شامل ۵۸ مرد که از مغزهای محصولات درختی استفاده نمی‌کردند و گروه دوم شامل ۵۹ مرد که روزانه ۷۵ گرم گردو مصرف می‌کردند.

تحقیقات قبلی نشان داده بود که مصرف ۷۵ گرم گردو در روز سطح لیپید خون را تغییر می‌دهد اما باید خاطرنشان کرد که مصرف این مقدار در مردان جوان سالم اضافه وزن ایجاد نمی‌کند.

بر پایه این گزارش، محققان قبل از شروع آزمایش و ۱۲ هفته بعد از آن کیفیت اسپرم این مردان را بر حسب پارامترهای معمول باروری و ناهنجاریهای کوروموزمی بررسی کردند.

تیم تحقیقات بعد از گذشت ۱۲ هفته از بررسی‌ها متوجه هیچ تغییر شگرفی در حجم بدن، میزان چاقی یا سطح فعالیت در هیچ یک از این دو گروه نشدند اما سطح اسیدهای چرب اومگا ۶ و اومگا ۳ (ALA) در مردانی که از گردو استفاده کرده بودند افزایش یافته بود. علاوه بر این در اسپرم این افراد، پس از مصرف گردو ناهنجاریهای کروموزومی کمتری دیده شد؛ اما در گروه دوم هیچ تغییری مشاهده نشد

مطالب مرتبط:

  1. فواید شگفت انگیز شلغم
  2. برای داشتن رابطه جنسی بهتر این غذا ها را مصرف کنید
  3. غذا برای باهوش شدن + عکس
  4. تصاویر پس زمینه زیبا برای کامپیوتر (ویژه ایام محرم)
  5. ریموت کنترل ساخت دست بانوان برای کنترل آقایان / عکس
  6. چرا آقایان باید بیشتر از خانم‌ها به فکر پوست خودشان باشند؟
  7. ۸باید و نباید در محافظت موی آقایان +نکات مفیدشهریور ۱ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,706 views | دسته: تغذیه و آشپزی، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت