ماه‌گرفتگی امشب از کجا دیده می‌شود؟

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

امشب ساکنان بخش‌هایی از زمین می‌توانند شاهد وقوع ماه‌گرفتگی کاملی باشند که آسمان آسیای شرقی، آسترالیا،‌هاوایی و آلاسکا را به صورت کامل پوشش خواهد داد.

به گزارش اسپیس، طی این ماه‌گرفتگی نیم‌سایه، ماه کامل نوامبر وارد حاشیه کدر نیم‌سایه زمین می‌شود، منطقه‌ای که نور‌خورشید در آن مسدود شده‌است. نتیجه این متناسب با وسعت سایه‌ای که بر روی ماه گسترده شده، در بخشهای مختلف زمین متفاوت دیده خواهد شد.

رصد‌گران آسمان در شرق آسیا، استرالیا، هاوایی و آلاسکا قادر خواهند بود این ماه‌گرفتگی را از آغاز تا پایان مشاهده کنند اما ساکنان دیگر بخشهای زمین باید ماه‌گرفتگی کامل را از طریق آنلاین و بر روی وب‌سایت‌های مختلف مشاهده کنند.

طرح گرافیکی ناسا که توسط فرد اسپناک ترسیم شده مسیر حرمت ماه در میان سایه خارجی زمین یا نیم‌سایه زمین را طی ماه‌گرفتگی ۲۸ نوامبر مشخص کرده‌است.

ماه‌گرفتگی که به زیبایی ماه‌گرفتگی کامل نخواهد بود، از ساعت ۱۲:۵۵ صبح به وقت گرینویچ آغاز خواهد شد. از آنجایی که تغییر رنگ ایجاد شده در این ماه‌گرفتگی بسیار خفیف خواهد بود،‌پس از نیم ساعت از آغاز این رویداد می‌توان تغییر رنگ را در ماه با چشم غیر مسلح مشاهده کرد.

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

در اوج این ماه‌گرفتگی، یعنی در حدود دو و نیم ساعت پس از آغاز، ۹۲ درصد از ماه در نیم‌سایه زمین فرو خواهد رفت. بر اساس طرح گرافیکی که ناسا از دید مناطق مختلف زمین از ماه‌گرفتگی ارائه کرده است، ساکنان مناطقی که در بخش قرمز پر‌رنگ قرار دارند قادر به مشاهده ماه‌گرفتگی کامل خواهند بود.

افرادی که در بخش‌های قرمز‌رنگ سمت چپ بخش پر‌رنگ قرار دارند می‌توانند ماه‌گرفتگی را تا زمان طلوع خورشید مشاهده کنند و ساکنان سمت راست بخش قرمز تیره قادر خواهند بود ماه‌گرفتگی را پس از غروب خورشید و طلوع ماه ببینند. بخش‌هایی از نقشه که رنگ قرمزی در آن دیده نمی شود، مشاهده ماه‌گرفتگی امکان‌پذیر نخواهد بود. باید توجه داشته باشید که دیدن این پدیده با شرایط جوی در ارتباط مستقیم است و این نوع ماه‌گرفتگی نسبت به دیگر انواع گرفتگی کمرنگ‌تر بوده و ردیابی آن کمی دشوارتر است.

مطالب مرتبط:

  1. زلزله به بزرگی ۱۰ ریشتر در منطقه خاورمیانه
  2. کشف یک سیاره قابل سکونت/ ابر زمینی که در آن آب وجود دارد
  3. ترسناک‌ ترین دهانی که تابحال دیده اید! +‌ تصاویر
  4. عکسی دیده نشده از سفیر مقتول آمریکا…
  5. مریخی‌ها زمین را چطور می‌بینند؟ / عکس
  6. همین امشب زن می خوام می فهمین ؟؟؟ (عکس)
  7. امشب سهمیه بنزین اردیبهشت ماه ۹۱ واریز می شودآذر ۸ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 644 views | دسته: اخبار، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت