مرکز زلزله ۷٫۵ ریشتری در دشت خالی از سکنه بوده

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

 زمین لرزه ۷.۵ ریشتری سراوان در سیستان و بلوچستان را لرزاند.

 


به گزارش خبرنگار مهر، این زمین لرزه که ساعت ۱۵:۱۴ در عمق ۹۵ کیلومتری زمین به وقوع پیوست تقریبا اکثر نقاط جنوب شرق کشور را نیز تکان داد. مرکز این زمین لرزه در ۸۶ کیلومتری جنوب شرق شهر خاش و ۶۵ کیلومتری سراوان و ۲۵ کیلومتری گشت اعلام شده است.

گفتنی است شهرستان سراوان در ۳۰۰ کیلومتری زاهدان و ۴۰۰ کیلومتری نهبندان و ۸۶ کیلومتری خاش، در مرز بین ایران و پاکستان قرار دارد.

 

 

 

گفتنی است براثر زلزله سراوان، استانهای فارس، کرمان و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس و پاکستان نیز لرزیدند.

دکتر مهدی زارع معاون رئیس پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در گفتگو با خبرنگار مهر گفت:این زمین لرزه پس از ۱۶ سال اتفاق افتاده و تابیش از یک سال ممکن است پس لرزه های به بزرگی ۶ ریشتر داشته باشد.

محمود مظفر رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پس از وقوع زمین لرزه ۷٫۵ ریشتری در شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان بلافاصله تیمهای ارزیاب و امدادی جمعیت هلال احمر از استانهای سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و هرمزگان به محل وقوع زلزله اعزام شدند.

وی افزود: تیمهای ارزیاب همراه سگ های زنده یاب به شهرستان سراوان اعزام شده و تا کنون گزارشی در خصوص خسارات و یا تلفات احتمالی به ما نرسیده است.

نارویی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون گروههای امدادی در حال اعزام به مناطق زلزله زده هستند و ستاد بحران در استانداری در حال شکل گیری است.

گفتنی است امکان ارتباط با منطقه زلزله زده هم اکنون وجود ندارد.

مشخصات جغرافیایی زمین لرزه نیز ۶۲٫۳ درجه طول جغرافیایی و ۲۸٫۴ درجه عرض جغرافیایی ثبت شده است.

واکنش رسانه های عربی در پی وقوع زلزله در مرز ایران و پاکستان
العربیه لحظاتی پیش در خبری فوری آورد ساختمان این شبکه تلویزیونی به دلیل وقوع زلزله ۷٫۸ ریشتر در مرزهای ایران و پاکستان تخلیه شده است. همچنین اسکای نیوز گزارش داد که بسیاری از ساختمان ها در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز تخلیه شده است.

همچنین اعلام شده است دبی، ابوظبی، دوحه، شرق عربستان سعودی، کویت و هند، زلزله در مرزهای ایران و پاکستان را احساس کرده اند. اسکای نیوز عربی وابسته به امارات هم مدعی شد زلزله، کشورهای خاورمیانه از جمله حاشیه خلیج فارس را تحت تاثیر قرار داده است.

شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی نیز به نقل از مقامات شرکت روسی سازنده نیروگاه اتمی بوشهر اعلام کرد که زلزله امروز سیستان و بلوچستان تاثیری بر نیروگاه اتمی بوشهر نداشته است و هیچ زیانی به آن وارد نشده است.

خسارتهای اندک زمین لرزه سراوان/ برخی ساختمانهای قدیمی تخریب شده اند
محمد شریف خالقی فرماندار سراوان در گفتگو با خبرنگار مهر در زاهدان اظهارداشت: زمین لرزه ۷٫۵ ریشتری در سراوان و روستاهای اطراف موجب بروز خسارات اندکی در منطقه شده است و در مرکز زمین لرزه که منطقه گشت نیز بوده است خسارت قابل توجهی گزارش نشده است.

وی افزود: چند مورد زخمی به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که جراحت قابل توجهی هم نداشته اند و در حال دریافت کمکهای پزشکی هستند.

همچنین اکبرپور معاون سازمان مدیریت بحران کشور زخمی های این زمین لرزه را ۵ نفر اعلام کرد.

همچنین رسانه ها نیز گزارش دادند در جریان زلزله امروز در منطقه مرزی ایران و پاکستان در منطقه خاران پاکستان، نه نفر کشته شده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان نیز گفت: مرکز زمین لرزه در دشتی خالی از سکنه بوده و به همین جهت آمار تلفات آن بسیار پایین است.

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

مطالب مرتبط:

  1. زلزله به بزرگی ۱۰ ریشتر در منطقه خاورمیانه
  2. وقوع بزرگترین زمین لرزه ۴۰ سال اخیر در کشور
  3. زلزله زهان تاکنون ۵ کشته ‌داشته است/ درخواست کمک از هلال احمر
  4. زلزله ۵٫۵ زهان تا‌کنون تلفات جانی نداشته است
  5. زلزله ۵٫۵ ریشتری بیرجند را لرزاند / مردم به خیابان‌ها ریختند
  6. تعداد قربانیان زلزله آذربایجان از ۲۵۰ نفر گذشت/ ۱۸۰۰ نفر مجروح حادثه
  7. آخرین گزارش‌ها از زلزله آذربایجان شرقیفروردین ۲۷ام, ۱۳۹۲ | بازدید : 1,880 views | دسته: اخبار، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت