مزایای باور نکردنی زود خوابیدن

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

 زود خوابیدن مزایای باورنکردنی دارد، مثلاً اگر زودتر بخوابید بهتر می‌توانید وزن کم کنید چراکه کم خوابی و بدخوابی باعث چاقی می‌شود، پس شب‌ها زودتر بخوابید.

 

 

 

به نقل از افکارنیوز، این روزها انسان‌ها آنقدر گرفتار هستند و کار برای انجام دادن دارند که از وقت خوابشان می‌زنند تا به کارهایشان برسند؛ بعضی از ما صبح زود بیدار می‌شویم، در خانه کار می‌کنیم یا سرکار می‌رویم؛ آنجا آنقدر کار می‌کنیم تا با خستگی مفرط از محل کارمان به خانه باز می‌گردیم‌؛ تنها راهی که شاید بتوان کمی خستگی را از خود دور کنیم این است که زود بخوابیم، اما آیا می‌دانید زود خوابیدن چه مزایای دیگری می‌تواند داشته باشد؟

* کاهش استرس

ازدیاد استرس به مشکلات جسمی و روحی فراوانی منجر می‌شود که از عواقب آن می‌توان به بیماری و سکته‌های قلبی و مغزی اشاره کرد؛ خواب بهترین راه طبیعی برای کاهش استرس است؛ خواب می‌تواند آسیب‌های روحی و جسمی را ترمیم کند و باعث شود که بدن بتواند به طور طبیعی با استرس و صدمات و بیماری‌ها مبارزه کند.

* کنترل و جلوگیری از بیماری‌ها

افرادی که دیروقت می‌خوابند از بیماری‌های مزمن بسیاری رنج می‌برند و خطر ابتلاء به انواع سرطان و بیماری‌های قلبی در آنها بیشتر است؛ این افراد بیشتر از دیگران دچار مشکلات فشار خون‌، بالا بودن کلسترول می‌شوند؛ عادت به زود خوابیدن می‌تواند به کنترل فشار خون و جلوگیری از بیماری‌های مزمن کمک کند.

*بهبود حافظه

زود خوابیدن به مغز کمک می‌کند تا اطلاعات را به شکل سازمان یافته تری در مغز طبقه‌بندی و ذخیره کند تا بعداً بتواند به سرعت از آنها استفاده کند.

* بهبود روش زندگی

خواب کیفیت زندگی شما را بهبود بخشیده و باعث می‌شود فرد احساس بهتری در صبح هنگام و هنگام کار داشته باشد.

*بالا بردن سطح انرژی

زود خوابیدن با بالا بردن سطح انرژی شما را شاداب‌تر کرده و باعث می‌شود صبح فردا با احساس بهتری از خواب بیدار شده و انرژی بیشتری برای به انجام رساندن کارهایتان داشته باشید.

* تعادل وزن و تناسب اندام

اگر زودتر بخوابید بهتر می‌توانید وزن کم کنید، کم خوابی و بدخوابی باعث چاقی می‌شود پس شب‌ها زودتر بخوابید.

مطالب مرتبط:

  1. چگونه درد آپاندیس را تشخیص دهیم!؟
  2. هنگام آلودگی هوا چه بخوریم؟
  3. خطای دید باور نکردنی!
  4. باور می کنید این پور عرب است؟ / عکس
  5. طنز/ مهمترین مزایای افزایش قیمت سکه
  6. تصویری باور نکردنی از یک رابطه عاشقانه !
  7. خوابیدن در این وان نفت شفا می دهد ! + عکسشهریور ۱۷ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,476 views | دسته: موضوعات، پزشکی و سلامت
برچسب ها: ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت