مصاحبه جدید گلشیفته فراهانی درمورد حجاب، خروج از ایران و…!

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

سایت ایرانیان انگلستان، مصاحبه گلشیفته فراهانی با روزنامه لبنانی الهنا را منتشر کرد.

 

این سایت نوشت: روزنامه لبنانی النهار پس از آنکه گلشیفته فراهانی جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره ابوظبی را به دلیل بازی در نقش یک “روسپی” برد با او گفتگو کرده است.

النهار در ابتدا با بررسی ظاهر این بازیگر چنین می نویسد : «گلشیفته فراهانی با زیبایی شرقی و چشمان کودکانه اش می تواند قلب کارگردان ها و تماشاگران را تسخیر کند. بعضی ها او را با الیزابت تیلور! قابل مقایسه می دانند و بعضی او را ترکیبی از گرتا گاربو و جان مورو دانسته اند اما او ترکیب دلنشینی از همه اینهاست»

ریشه های هویتی هر فردی را باید در فرهنگ و تمدن کشورش جستجو کرد اما گلشیفته در این باره به النهار می  گوید: «بعد از اینکه ایران را ترک کردم دیگر در هیچ کجا ریشه نداشته ام. باد ها مرا به جاهای ناشناخته ای می برند که چیزی از آن ها نمی دانم. انگار به چیزی می رسم بدون آنکه جستجویش کرده باشم!»

طرفدارانش که مدام سعی می کنند خروج او از ایران را نتیجه سخت گیری حکومت و به تقابل کشیده شدن وی با اسلام را پای شجاعت او بگذارند، ، اما گلشیفته فراهانی نظر دیگری دارد: «من برای بازی در فیلم مجموعه دروغ های ریدلی اسکات در مقابل لئوناردو دی کاپریو از ایران خارج شدم».

می افزاید: «در ایران ما مشکل اجباری بودن حجاب را داریم. حتی در فیلم ها هم باید با حجاب ظاهر شویم. خیلی زود فهمیدم من نمی توانم با این وضع فیلم بازی کنم. من با حجاب مشکل بنیادی دارم. از حجاب متنفرم. در اسلام حجاب را برای جلوگیری از شهوت مردان مقرر کرده اند اما من دوست ندارم در چنین اجباری قرار بگیرم. مشکل اینجا است که بعضی ها فکر می کنند ما از شکم مادرمان با لباس و حجاب بیرون آمده ایم.»

گفتنی است گلشیفته فراهانی پس از آن که در فهرست «کشف سال» جشنواره سزار قرار گرفت، در پروژه عکاسی این مجموعه شرکت کرد که در آن، عکس هایی از نیم تنه برهنه هنرپیشه ها در مجله فیگارو منتشر شد.

مطالب مرتبط:

  1. حرکت جالب گلشیفته فراهانی در جشنواره ونیز/ عکس
  2. کشف حجاب بازیگر مطرح سینمای ایران + عکس
  3. عکس یادگاری بازیگر جنجالی با فرح پهلوی
  4. تصاویر گلشیفته در مجله مادام فیگارو فرانسه
  5. نیکی کریمی نیز به گلشیفته فراهانی پیوست
  6. نقش گلشیفته برای بازیگری در فیلم عوض شد!
  7. فیلم رقص گلشیفته هم آمد + عکسآبان ۹ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,729 views | دسته: سینما، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت