نحوه مشاهده صورت‌حساب تلفن با پیامک و اینترنت

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

چندي است كه دريافت صورت‌حساب و قبوض تلفن همراه از طريق پيامك متداول شده است و مشتركان اپراتورهاي تلفن همراه مي‌توانند با ارسال پيامك به شماره هاي مشخص شده از مبلغ قبض خود مطلع شوند.

 

 

 

 اپراتور دوم تلفن همراه نيز مانند همراه اول اين امكان را فراهم كند تا مشتركانش از مبلغ صورت‌حساب خود باخبر شوند.

مشتركين دائمي ايرانسل مي‌توانند براي مشاهده صورت‌حساب از طریق پیامک و اینترنت و پرداخت صورت‌حساب از طریق اینترنت به همراه ۲% تخفیف از مبلغ صورت‌حساب خود مطلع شوند.

همچنين مشترکین دائمی اين اپراتور می‌توانند هر زمان که مایل باشند، صورت‌حساب سیم‌کارت خود را از طریق وب‌سایت ایرانسل، پورتال کنترل حساب اینترنتی و یا پیامک مشاهده کنند.

*ُدريافت صورت‌حساب با اينترنت

برای استفاده از این روش کافیست به سیستم درخواست صورت‌حساب وارد شده و نوع صورت‌حساب مورد نظر خود را از میان گزینه‌های موجود، شامل آخرین صورت‌حساب، صورت‌حساب کلی و صورت‌حساب فوری انتخاب كنيد. برای تسریع روند دریافت صورت‌حساب، می توانید اطلاعات مورد نیاز را پیشتر آماده داشته باشید؛ این اطلاعات عبارتند از:

شماره تلفن‌همراه ، شماره سریال سیم‌كارت، شماره مدرک شناسایی و اما لازم به ذكر است که برای دریافت صورت‌حساب کلی، نیازی به وارد کردن کدملی نیست.

آن دسته از مشتركيني كه قصد دارند نسبت به تغییر مالکیت سیم‌کارت خود اقدام كنند و یا تمایل دارند صورت‌حساب خود را تا تاریخ همان روز دریافت كنند می‌توانند از گزینه «صورت‌حساب فوری» استفاده کنند.

*دريافت صورت‌حساب از طریق پیامک

در این روش، مشترکین دائمی ایرانسل می‌توانند براي استفاده از سرویس «دریافت صورت‌حساب با پیامک» یک پیامک بدون متن به ۵۴۵۹ بفرستند. سپس می‌توانند با ارسال یک پیامک بدون متن به ۵۴۵۵ خلاصه صورت‌حساب قبلی را در یک پیامک دریافت کنند. برای انصراف از این سرویس نیز می‌توانید یک پیامک بدون متن به ۵۴۵۸ ارسال كنند.

*دريافت صورت‌حساب از پورتال کنترل حساب اینترنتی (e-Care)

لازم است تا مشترکین دائمی، پس از ورود به پورتال کنترل حساب اینترنتی (e-Care) در وب سایت ایرانسل، به صفحه «صورت‌حساب اینترنتی» مراجعه کرده و سپس از طریق گزینه‌های موجود، به مشاهده «خلاصه صورت‌حساب»، «صورت‌حساب تفکیکی» و «صورت‌حساب دوره‌های یافت نشده در سیستم» بپردازيد.

در صورتی که از قبل ثبت نام کرده‌اید، نام کاربری (شماره تلفن) و رمز ورود و سپس شماره سریال سیم‌کارت (KIT number) و یا رمز عبور یک بار مصرف را وارد کرده و به پورتال وارد مي‌شويد. رمز ورود یک بار مصرف را می‌توانید از طریق سیستم کنترل حساب اینترنتی دریافت کنید.

در صورتی که از قبل ثبت نام نکرده‌اید، یک پیامک بدون متن از خط خود به شماره ١٣٠ ارسال و یا از خط خود با شماره ۷۰۰ (مرکز خدمات مشترکین ایرانسل) تماس حاصل کرده و رمز ورود اختصاصی کنترل حساب اینترنتی خود را دریافت کنید.

مشتركين تلفن همراه شركت ارتباطات سيار هم مي‌‏توانند با ارسال يك پيام كوتاه (SMS) به شماره ۹۹۰۰۰۹، از قبض دوره وكاركرد ميان دوره تلفن همراه خود به تفكيك موارد كاركرد تلفن شهري، بين شهري، پيام‌كوتاه و ساير هزينه‌‏ها مطلع شوند.

، طي كردن مسير و رفتن به بانك و پرداخت قبوض در سالهاي گذشته امري معمولي بود. اما در چند سال اخير با گسترش پرداخت قبوض به صورت اينترنتي و از طريق تلفن ثابت بسياري از رفت‌ و آمدهاي شهري را كاهش داده است و پرداخت قبوض به موقع تر و آسان‌تر انجام مي‌شود.

در حال حاضر مشتركين تلفن همراه نيز مي‌توانند با ارسال پيامك به شماره ۹۹۰۰۰۹ از قبض و دوره كاركرد ميان دوره‌اي تلفن همراهشان با خبر شوند.

مشتركين تلفن همراه شرکت ارتباطات سيار مي‌‏توانند درخواست خود را طبق فرمت هاي تعيين شده در سايت به سيستم BillingSMS ارسال كنند و چند لحظه بعد، خدمات مورد نظربراي مشتركان ارسال خواهد شد.

*دريافت قبض پايان دوره

براي دريافت قبض پايان دوره يک رقم شماره دوره صورتحسابگيري * دو رقم شماره سال ۸۸*۱) ) ، همچنين براي دریافت مبلغ کارکرد میاندوره واژه ” “m، براي دريافت مبلغ كاركرد از تاریخ تا تاریخ بايد تاريخ پايان (۶ رقمي) * تاريخ شروع (۶ رقمي) (۸۷۱۲۱۰*۸۷۱۲۱۳)، دريافت راهنماي سيستم كلمه “H ” يا” h يا help”، دريافت ليست دوره‌هاي صورتحساب گيري D يا d،‌ براي دريافت خلاصه قبض آخرين دوره S يا s ،‌ ثبت نام جهت دریافت قبض پایان دوره پیش از چاپ و توزیع قبوض R”” را به شماره ۹۹۰۰۰۹ ارسال كنيد.

اطلاعات قبض ميان دوره به كاركرد يک بازه زماني بين دو دوره صورتحسابگيري گفته مي شود. به جاي کاراکتر* مي توانيد از ‚ يا . يا / يا _ يا و يا Space استفاده كنيد. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران در صورت درخواست قبض آخرين دوره و يا خلاصه قبض، شناسه قبض و پرداخت نيز به منظور استفاده از خدمات پرداختهاي غيرحضوري بانكها براي متقاضي ارسال خواهد شد.

قبض پایان دوره از دوره ۱ سال ۸۷ پیش از توزیع قبوض پستی برای مشترکین به ترتیب زون، ارسال مي‌شود.

مطالب مرتبط:

  1. ترفند لغو دریافت پیامک تبلیغاتی
  2. سه راه ارسال پیامک از تلفن ثابت
  3. روش قطع پیامک‌های تبلیغاتی
  4. اولین انیمیشن از نحوه تکامل صورت در جنین
  5. چگونه از تلفن ثابت پیامک ارسال کنیم؟
  6. تلفن همراه عجیبی که تا بحال ندیده اید!
  7. مراجعه گسترده مردم در اعتراض به پیامک حذف یارانهشهریور ۱ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,405 views | دسته: موبایل، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت