نقد و بررسی بازی GRID 2

 

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

در یک اتومبیل Mercedes SL65 AMG نشسته ایم و منتظر هستیم که شمارش معکوس به پایان برسد و وارد مسابقه شویم. یک بعد از ظهر گرم در شیکاگو و مکان های بسیار زیبای شهر Windy که نظر شما را به خودشان جلب می کنند. شمارش معکوس به پایان می رسد و گاز را فشار می دهیم تا مسابقه ای که Circuit دو دوری است را پشت سر بگذاریم. در GRID 2 با جزئیات گرافیکی بسیار خیره کننده ای مواجه می شوید. سرعت اتومبیل شما باعث می شود که روزنامه هایی که مردم در اطرف مسیر مسابقه پخش کرده اند، به هوا بروند! درخت ها به شکل بسیار زیبایی طراحی شده اند و می توانید تکان خوردن برگ های آن ها را نیز مشاهده کنید.

 

 

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

در دوردست ها ممکن است بالن های مختلفی را مشاهده کنید که سعی دارند مسیر مسابقه را به تصویر دربیاورند و پل ها و مسیرهای ماهیگیری را می بینید که به شکل بسیار زیبایی طراحی شده اند. وقتی در حال مسابقه دادن هستید، محیط حواس شما را پرت می کند و به سمت خودش می برد. تیم هنری در این بازی فوق العاده کار کرده اند و هدف آن ها این بوده که گرافیک را تا اندازه زیادی به فیلم هایی که از این مسابقات تهیه می شوند، تبدیل کنند. به احتمال زیاد در کمتر بازی رانندگی ای تا این اندازه به هنر و طراحی محیط توجه شده است. سیستم صداگذاری بازی نیز دچار تحولات بسیار زیادی شده و با شکلی بسیار عالی شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

 

سیستم صدای بازی به شکلی است که تمام جزئیات ممکن را به نمایش درمی آورد و از صدای اتومبیل ها، محیط و مردم را به خوبی در آن خواهید شنید. افکت های صوتی بازی فوق العاده هستند و با گذشت از مکان ها و قسمت های مختلف صدای های گوناگونی را می شنوید. صدای موتور اتومبیل شما نسبت به شرایط محیط و مکان هایی که در آن حرکت می کند، با تغییراتی همراه است و فشار روی آن را به خوبی احساس خواهید کرد. حتی این صدا طوری طراحی شده که می توانید فاصله اتومبیل پشت سری را با خودتان تخمین بزنید. هوش مصنوعی بازی نیز بهتر از نسخه های قبلی شده و اکنون بسیاری از بازی ها باید از این نظر با GRID 2 رقابت کنند.

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

 

نوع رانندگی شما روی سایر رانندگان تأثیر می گذارد. اگر در زمان رانندگی باعث تصادف نشوید و به اتومبیل های دیگر برخورد نکنید، آن ها نیز در زمان بازی به شما برخورد نمی کنند و شرایط بهتری را هنگام مسابقه به وجود می آورند. در بازی ۶۰ قابلیت مختلف برای راننده ها در نظر گرفته شده که مهارت آن ها در Driftها، کنترل اتومبیل در سرعت زیاد و… را مشخص می کند. هر کدام از راننده های معروفی که در بازی دیده می شوند، دارای قابلیت های منحصر به فردی هستند که باعث شناخته شدن آن ها خواهد شد. محیط بازی به شکلی طراحی شده که با اتومبیل ها تعامل زیادی داشته باشد. در این GRID 2 باید از برخوردها خودداری کنید. در واقع باید در این نسخه از Collisionها ترسید!

 

در اکثر بازی های تیراندازی ممکن است جای تیر را روی دیوار مشاهده کنید و در این بازی نیز ممکن است قطعات اتومبیل خود را روی دیوارها و موانع سر راه ببینید. انعکاس محیط روی اتومبیل ها به شکل بسیار جالبی عالی از کار درآمده است. هیچگونه کمبود جزئیات را در این بازتاب ها نسبت به محیط واقعی نمی توانید مشاهده کنید. در واقع محیط شهرها مانند آینه روی اتومبیل ها منعکس می شوند. این موضوع باعث شده تا بازی بی اندازه به واقعیت نزدیک شود. انعکاس در سرعت بالا نیز به شکل فوق العاده ای روی اتومبیل ها تأثیر می گذارد و تعجب شما را بیش از پیش برمی انگیزد. یکی دیگر از المان هایی که باعث می شود در این بازی احساس هیجان بیشتری داشته باشید، بخشی است که در آن می توانید اتومبیل های خود را قوی تر کنید.

 

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

در GRID 2 می توانید اتومبیل ها را از لحاظ مکانیکی به شکلی تقویت کنید که کنترل (Handling) آن ها بهتر شود و حس بهتری در زمان رانندگی به شما انتقال دهد. سیستم Collisionها در این بازی یک چیز باورنکردنی است. این قسمت به شکلی طراحی شده که طرح تایر اتومبیل ها به خوبی روی مسیرها باقی می ماند و شما شاهد تغییر حالت زمین های خاکی در کمتر از صدم ثانیه خواهید بود. محیط بازی نسبت به اتومبیل ها بسیار تغییر پذیر است. طرح چرخ ها در هر قسمت از محیط دیده می شود. می توانید به خارج از مسیر اصلی بروید و این موضوع را مشاهده کنید. محیط های شیکاگو و کالیفرنیا آنقدر زیبا و پرجزئیات هستند که شما را به راحتی مجذوب خودشان می کنند. با دیدن این بازی باید آن چیزی که از سری GRID به یاد داشتید را فراموش کنید. در GRID 2 همه چیز از ابتدا طراحی شده و واقعاً یک بازی کاملاً جدید به نظر می رسد. Codemasters این بازی را به شکلی فوق العاده طراحی کرده و از هم اکنون نسل بعد بازی های رانندگی را می توانیم مشاهده کنیم.

 

نویسنده: مجید نوردوست

مطالب مرتبط:

  1. بازی قارچ خور / آنلاین
  2. در این بازی زمین را نجات دهید! / بازی آنلاین
  3. نقد و بررسی بازی کریسیس – Crysis 3
  4. بازی اسم فامیل را به صورت آنلاین بازی کنید
  5. نقد و بررسی بازی Tomb Raider
  6. بازی محبوب طناب را ببر به صورت آنلاین بازی کنید
  7. تریلر بازی ایرانی شتاب در شهربهمن ۲۸ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 2,902 views | دسته: بازی، بخش ویژه، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس هانظرات دیگران در مورد این مطلب :
navid :

سلام. آقا تو گوگل سرچ کردم که خرید پستی GRID 2 بعد میام تو این سایت لعنتی تو… میام میبینم که خبری از خرید پستی نیست. آخه (…) وقتی اون چیزی که نیست رو چرا برچسب میکنید. حالا یه برچسب دیگه هم هست… دانلود بازی … دیگه واقعا برات متاسفم. خودم الان کنترل کردم که بهت فحش ندم. درستش کن تا از این نظر ها نداشته باشی.


افزودن نظر:خوراک سایت