نقش گلشیفته برای بازیگری در فیلم عوض شد!

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

خورش آلو با مرغ، فیلمی در ژانر درام و کمدی به کارگردانی مرجان ساتراپی و ونسان پارونو، ساخته مشترک فرانسه، آلمان و بلژیک در سال ۲۰۱۱ می باشد و بر اساس کتابی مستهجن و سخیف با همین نام ساخته شده است.

گلشیفته در این فیلم نقش بازی می کند. مدتی است که گلشیفته فراهانی در فیلم هایی بازی می کند که هویت ایرانی را به تمسخر گرفته و در فیلم هایی حضور پیدا می کند که پیش از هر چیز با فرهنگ ایرانی در تضاد است.
داستان این فیلم قصه عشق «ناصر علی خان» و تارش است که در این فیلم به ویولن تبدیل شده و با «ایران» خانم در دوران ویژه ای از تاریخ ایران زندگی می کند ، «ناصر‌علی‌خان» موسیقیدان بوده و علاقه زیادی به «خورش آلو با مرغ» دارد، پس از شکسته شدن سازش تصمیم می‌گیرد بمیرد و در هشت روز باقی مانده زندگیش وجوه مختلف زندگی وی روایت می شود.او سرانجام به بیماری افسردگی دچار شده و خودکشی می‌کند .
این فیلم که در دهه ۳۰ و ۴۰ شمسی در تهران می گذرد، از زندگی ایرانی غیرواقعی و ضدمذهب تصویر شده و در آن بر خلاف واقع، هیچ کدام از شخصیت ها از مشترکات فرهنگ ایرانی بهره ای ندارند و همسان زنان غربی لباس می پوشند.
درصحنه‌هایی از فیلم با نمایش کاریکاتورگونه انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی مهاجرت افراد تحصیلکرده به خارج از کشور و به ویژه آمریکا رویدادی گریزناپذیر معرفی می‌شود.
حضور «گلشیفته فراهانی» در صحنه‌هایی غیراخلاقی از فیلم نشان می‌دهد که این فیلم کاملا پروژه‌ای برنامه ریزی شده برای تحقیر فرهنگ ایرانی در سینمای غرب بوده است.لازم به ذکر است این فیلم که درجشنواره برلین نیز حضور یافته، از هفته آینده نمایش سراسری خود را در سینماهای آمریکا آغاز می کند.
منبع:جام نیوز

مطالب مرتبط:

  1. حرکت جالب گلشیفته فراهانی در جشنواره ونیز/ عکس
  2. فیلم جدید سیلوستر استالونه (راکی) با حضور یک دختر ایرانی
  3. تصاویر گلشیفته در مجله مادام فیگارو فرانسه
  4. مصاحبه جدید گلشیفته فراهانی درمورد حجاب، خروج از ایران و…!
  5. “گلشیفته” بدل ناکارآمد معشوقه وزیر + عکس
  6. فیلم رقص گلشیفته هم آمد + عکس
  7. جشن تولد حامد بهداد در پشت صحنه یک فیلم با عکسمهر ۶ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 926 views | دسته: سینما، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت