هر آنچه در ۹۰ جنجالی دیشب گذشت (از مشاجره فردوسی پور تا دعوای نصیرزاده و عسکری)


برنامه ۹۰ شب گذشته مانند همیشه دیدنی بود؛ محمد فنایی و حسین عسکری، مهمان حضوری این برنامه بودند. فردوسی‌پور برنامه نود را با پرسش نظرسنجی مربوط به انتخاب بهترین گل لیگ بر‌تر در سال نود، آغاز کرد.

فنایی کارشناس داوری بر این باور بود که پنالتی کریمی درست نبود، ولی در صحنه‌ای دیگر پنالتی پرسپولیس گرفته نشد و گل نخست داماش آفساید بود؛ افزون بر این که پیش از اخراج نصرتی زنیدپور روی علی عسکر خطا کرد.
همچنین در بازی استقلال و مس سرچشمه گل اول استقلال آفساید بود، پنالتی سرچشمه گرفته نشد و برهانی باید اخراج می‌شد، در ضمن در بازی نفت و صبا پنالتی صبا درست نبود.

بنا بر این گزارش، برنامه عادل فردوسی‌پور در آغاز برنامه برای دقایقی قطع شد. فردوسی پور زمانی که مشکل برطرف شد، خطاب به بینندگان گفت: باید از همه عزیزان عذرخواهی کنیم!

دفاعیات محسن قهرمانی از سوت‌های جنجالی

محسن قهرمانی نخستین مهمان تلفنی برنامه دوشنبه شب نود بود.
این داور باتجربه فوتبال کشور که به دلیل سوت‌های جنجالی اش در هفته‌های اخیر تا اتمام لیگ برتر از قضاوت محروم شده است، در این برنامه از کارهای خود دفاع کرد.

وی درباره اظهارات خود در بازی ملوان و داماش گفت: من کار خودم را توجیه نمی‌کنم اما جو ورزشگاه و فحاشی‌های تماشاگران ملوان اشک من را درآورد.

مشاجره شدید رئیس کمیته انضباطی و فردوسی پور

حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی امشب یکی از شب‌های جنجالی نود را رقم زد.
وی که دیشب مهمان تلفنی برنامه نود وقتی روی خط آمد که فردوسی پور و رحیمی مدیر عامل سپاهان داشتند در مورد بخشش بازیکنان توسط کمیته انضباطی، به ویژه رودریگو توزی بازیکن خارجی تراکتور سازی پیش از بازی با سپاهان بحث می‌کردند.

حسن زاده هنگامی که فرصت حرف زدن پیدا کرد، بلافاصله از فردوسی پور و برنامه اش انتقاد نمود و گفت: «شما باید عدالت را رعایت کنید. من دوست نداشتم روی خط برنامه شما بیایم.آقای قهرمانی را ما محروم نکردیم. متأسفانه شما حرف سایت‌های خبری را باور می‌کنید و حرف من رئیس کمیته انضباطی را نه. شما بدون استناد این مسائل را از طریق برنامه خود پخش می‌کنید. من به دو دلیل پشت خط آمدم؛ یکی احترام به بینندگان و دیگری احترام به خود شما. اما شما با شیطنت تلاش می‌کنید توپ را به زمین کمیته انضباطی بیندازید.

حسن زاده در واکنش به این پرسش فردوسی پود که چرا رأی بازی پرسپولیس را زود اعلام کردید، اما هنوز رأی‌های اعلام نشده زیادی در کمیته انضباطی هست، این پاسخ را تحویل داد: «ما رأی پرسپولیس را زود اعلام کردیم، ولی شما که در رسانه ملی فعالیت می‌کنید، اگر واقعا قصد اطلاع رسانی دارید، چرا از این رأی‌ها ایراد می‌گیرید؟شما از آغاز برنامه تان روی این رأی زوم کردید و گفتید که رأی ایراد دارد. من که نمی‌توام برای شما کلاس آموزشی بگذارم و اشکالات حقوقی را به شما بگویم. این رأی را ما داده ایم و به دیگران مربوط نیست.فقط کسانی که ذی ربط هستند، می‌توانند درباره آن اعتراض کنند. شما و دوستانتان صلاحیت اظهار نظر در هر مسأله‌ای را ندارید.

حسن زاده: دیگر روی خط برنامه نود نمی‌آیم

حسن زاده در حالی این حرف‌ها را زد که فردوسی پور در پاسخ او گفت: «بسیار خوب،از این به بعد از شما تعریف می‌کنیم و می‌گوییم که چه رأی خوب داده‌اید». این در حالی بود که حسن زاده هم گفت: «من موبایل خود را خاموش می‌کنم و دیگر هم روی خط برنامه نود نمی‌آیم».

حسن زاده که حسابی از دست فردوسی پور شاکی بود، سخنانش را این طور ادامه می‌دهد: «برنامه نود باید روشنگری کند. تاکنون شده که شما در مورد کمیته انضباطی یک نکته مثبت نشان بدهید؟ چرا فقط اطلاعات نادرست می‌دهید؟به تیتراژ برنامه نود نگاه کنید. شما فقط خشونت را نشان می‌دهید. دیدگاه من و شما با یکدیگر متفاوت است. آیا شده که یک بار صحنه کارهای خوب بازیکنان مثل نماز خواندن آنها را نشان بدهید؟» که فردوسی پور هم گفت: «شما یا برنامه نود را نمی‌بینید یا فقط قسمت‌هایی از آن را می‌بینید. آقای حسن زاده ما هم نیمه خالی لیوان را می‌بینیم و هم نیمه پر آن را ولی شما این گونه نیستید».

محمود رفیعی: قضاوت من در بازی پرسپولیس و داماش بدون نقص بود

محمود رفیعی، داور بازی حساس پرسپولیس و داماش از قضاوت خودش راضی است. او که دیشب مهمان تلفنی برنامه نود بود، در واکنش به پرسش فردوسی پور که پرسید قبول دارید که قضاوت خوبی در این بازی انجام ندادید، این واکنش را به همراه داشت: قضاوت من در بازی پرسپولیس و داماش بدون نقص بود!

رفیعی با اشاره به اتفاقاتی که در این بازی اقتاد و توهین‌هایی که به او و خانواده اش شد، خبر از خداحافظی‌اش از جامعه داوری داد و گفت: «من پس از بازی در رختکن داوران و در حضور جمعی از دوستان اعلام کردم که دیگر در فوتبال ایران قضاوت نمی‌کنم. من یک معلم هستم که احترامم را نگه نداشتند. فقط جا دارد که از علی کریمی به خاطر رفتار شایسته ای که در این بازی انجام داد، تشکر کنم.

اختلاف نظر فنایی و عسکری

بحث بر سر کارشناسی داوری بازی پرسپولیس و داماش با نظراتی گوناگون روبه‌رو شد.
محمد فنایی که به عنوان کارشناس مستقل داوری در برنامه حاضر بود خطای پنالتی روی کریمی را اشتباه می‌دانست. او هند بازیکن برزیلی داماش را هم پنالتی می‌دانست اما در هر دو مورد، عسکری رئیس دپارتمان داوری با این نظر مخالفت جدی داشت. او تصمیمات رفیعی را درست می‌دانست. جالب این بود که در دل دعواهای این دو، رفیعی داور بازی که روی خط بود، گفت:«من هنوز هم می‌گویم تصمیماتم درست بوده و همانی که دیدم را سوت زدم. اگر آقای محمد فنایی با عسکری مشکل دارد، چرا خطای واضح روی علی کریمی را می‌گوید پنالتی نیست».

پس از این هم نوبت رسید به اینکه حسین عسکری و هوشنگ نصیرزاده با هم کمی سرشاخ شوند. نصیرزاده به شدت از چینش داوری‌ها انتقاد و رئیس دپارتمان داوری را متهم کرد که در دو تا سه ماه، هشت بازی را به عنوان ناظر بازی حضور داشته و برای این مسئولیت‌هایش هم جدای از حقوقی که در فدراسیون می‌گیرد، از حقوق نظارت هم استفاده کرده است. بعد هم عسکری، نصیرزاده را متهم کرد به اینکه آمار دروغ می‌دهد.

او گفت: «نصیرزاده چه کارشناسی است که ده سال است، اصلا هیچ کلاسی نرفته و بعد به خودش اجازه می‌دهد، نامش را بگذارد کارشناس»؟!

نصیرزاده هم ادامه داد: «چطور آقای غیاثی که ده سال هم قبل از من نرفته کلاس می‌شود کارشناس؟! آقای فنایی هم هستند. همین آقای عسکری در کلاس کرمانشاه نشسته بود و من تدریس می‌کردم. یادتان هست؟ یادتان هست که من سنم کمتر از شما بود، داشتم به شما تدریس می‌کردم؟».

این بحث به دعوا کشید و هر دو طرف همدیگر را متهم می‌کردند. کار به جایی کشید که فنایی می‌گفت: « اش حرمت ریش سفید من را نگه دارید و با هم دعوا نکنید!

واکنش عسکری به اظهارات نصیرزاده

رئیس اجرایی کمیته داوران به اظهارات نصیرزاده و افشاگری‌های وی واکنش نشان داد.
عسکری در این باره اظهار داشت: متأسفانه، اظهارات آقای نصیرزاده کامل نیست. وی از برخی سایت‌ها اطلاعات می‌گیرند. ما لیستی از ناظران بازی‌های لیگ داریم که نشان می‌دهد افراد بسیاری نظارت بازی‌های لیگ را بر عهده داشته اند.

در این لحظه از برنامه هوشنگ نصیرزاده به عسکری گفت: آیا این را قبول دارید که در کرمانشاه من مدرس شما بودم و شما در کلاسی که من در آن تدریس می‌کردم به عنوان شاگرد حضور داشتید. پس چگونه من را کارشناس نمی‌دانید؟

عسکری نیز در پاسخ به نصیرزاده گفت: ایشان با جملات خیلی خوب بازی می‌کند و فن بیان خوبی دارد. اما در حد و اندازه کارشناسی کردن نیستند.

خشم رویانیان از رأی صادره

در ادامه رویانیان مدیر پرسپولیس روی خط آمد و به شدت از رأی صادره ناراضی و از کمیته انظباتی و کمیته داوران شاکی بود.

رویانیان: آقایان با رأی دادن علیه پرسپولیس، معضلات مملکت را حل کردند!

وی در ادامه گفت: «من متأسفم. البته همیشه به داوران احترام گذاشته و گفته ام که در هر شرایطی، حرف آخر را داور می‌زند. بنده از این جهت متأسفم که با یک مدیریت نادرست و بازی‌های فشرده داورانی را برمی‌گزینند که به باشگاه‌ها ضربه می‌زنند. پرسپولیس پس از بازی با نفت نشان داد که کاملا تغییر کرده است، ولی این ضرباتی که به ما می‌زنند روی بدنه تیم تأثیر دارد. به نظر من، این یک سناریوست که برای پرسپولیس نوشته اند. وطیفه من است این حقی که از پرسپولیس گرفته شده است، پیگیری کنم».

رویانیان که رفته رفته عصبانیت را هم چاشنی سخنانش کرده بود وقتی با این حرف فردوسی پور که گفت: تیم شما در بازی با داماش خوب بازی نکرد، این واکنش را نشان داد: «وقتی اشتباهات داوری پی در پی باشد، این اتفاقات می‌افتد. البته من به خاطر توهین‌ها به آقای رفیعی حق می‌دهم اما ایشان گفتند که به دلیل مصاحبه ای که کرده‌اند، محروم شدند که بنده واقعا متأسفم. آقای رفیعی گفتند یک قضاوت خوب را انجام دادند، ولی من واقعا کوتاه نمی‌آیم و این مسأله را پیگیری می‌کنم».

رویانیان که کاملا عصبانی شده بود، خطاب به حسن زاده گفت: «من نمی‌دانم آیا این واقعا یک اتفاق بزرگ انسانی بود که آقایان با این عجله رأی دادند؛ آن هم بدون شنیدن حرف‌های ما و احضار نماینده باشگاه؟ آقایان تلاش کردند با رأی دادن علیه پرسپولیس معضل مملکت را حل کنند. ایراد شما این است که فقط به معلول می‌پردازید. هیچ کس در فدراسیون فوتبال به علت‌ها نمی‌پردازد. شما همه را راحت محروم می‌کنید و اصلا شما چه کار کردید؟».

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس، یک بار دیگر پای دست‌های پنهان را به میان می‌کشد و می‌گوید: «این رأی تحت تأثیر دست‌های پنهان داده شده است. باشگاه پرسپولیس با اعلام این رأی سه میلیارد تومان ضرر کرد. با این رأی ما هشت امتیاز ضرر کردیم نه دو امتیاز. این حکم در هیچ کجای جهان منطقی نیست. من همین جا می‌گویم که فدراسیون فوتبال استقلال ندارد. شما از کجا دو امتیاز آوردید و آن دو امتیاز را از ما کم کردید؟ این چه وضعی است که از کاپیتان من تقدیر می‌کنید؟ شما زارع و نصرتی را به ناحق اخراج کردید؟ شرافت من را فروختید برای دو امتیاز. آقایان ما را ساده گیر آورده اید؟

در این لحظه، فردوسی پور خطاب به رویانیان گفت که تا به حال شما را اینقدر عصبانی ندیده بودیم که مدیر عامل پرسپولیس گفت: «من سرباز این مملکتم و کلی کارهای اخلاقی کردم؛ اما شرافت من را فروختید.

بازی داماش و پرسپولیس باید تکرار شود

احمد رضا براتی به عنوان کارشناس حقوقی روی خط آمد و گفت: بنا به نص صریح قانون بازی داماش و پرسپولیس به دلیل نیمه کاره بودن باید تکرار شود. رأی کمیته انضباطی هم در مورد این دیدار کاملا مخدوش است، زیرا پرسپولیس باید یا ده میلیون تومان جریمه و یا کسر امتیاز می‌شد؛ افزون بر اینکه اعلام نتیجه بازی سه بر صفر به سود داماش درست نیست و این بازی باید تکرار شود.

این نظر عجیب واکنش فردوسی پور و فنایی را به دنبال داشت و این دو اعلام کردند که اگر این گونه باشد، همه تیم‌ها وسط زمین می‌ریزند و کاری می‌کنند که بازی تکرار شود.

فردوسی پور در آغاز برنامه گفت که سه ساعت برنامه خواهیم داشت، اما برنامه دوشنبه شب چهار ساعت طول کشید و سرانجام نیز وقت برای رسیدگی به همه مسائل نرسید.
این برنامه در ساعت دو و ۳۵ دقیقه پایان یافت.

مطالب مرتبط:

  1. متن آخرین حملات قلعه‌نویی به فردوسی‌پور: "جزو باندشان نباشی، حذف‌ات می کنند"
  2. جشن تولد عادل فردوسی پور دربرنامه ۹۰ + عکس
  3. در برنامه ۹۰ چه گذشت؟/این چه وضع صحبت است!
  4. فردوسی پور در بین تماشاگران تنیس / عکس
  5. اولین مصاحبه جنجالی مهدوی کیا بر ضد سلطان و کادر پرسپولیس
  6. افغان‌ها: فردوسی مال ماست!
  7. عادل فردوسی پور پرسپولیسی است



فروردین ۲۲ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,028 views | دسته: موضوعات، ورزش
برچسب ها: ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
















افزودن نظر:



خوراک سایت