پژو از بازار ایران خداحافظی کرد

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

در حالی که پژو حضور مجدد در ایران را خواستار شده بود با تولید ۲۰۶ ایرانی این شرکت فرانسوی با بازار بزرگ ایران خداحافظی کرد.

 

 

 

به گزارش (ایسنا)، پژو از حدود ۲۳ سال پیش با تولید پژو ۴۰۵ همکاری با ایران خودرو را آغاز کرد. پس از آن این شرکت فعالیت‌های خود در ایران را گسترش داده و دیگر محصولات تحت برند پژو از جمله ۲۰۶، روآ و پارس در ایران تولید شد. برخی از این خودروها مانند ۲۰۶ نیز به محبوبیت بالایی در بازار ایران دست یافتند.

 

با این حال از اوایل سال جاری توقف ارسال قطعه به ایران موجب کاهش تولید برخی از این خودروها به ویژه توقف تولید پژو ۲۰۶ شد. در این زمینه اعلام شد که شرکت پژو تحت فشار لابی صهیونیستی ارسال قطعه به ایران را متوقف کرده است.

 

البته ۲۰۶ تنها خودرو از خودروهای تحت برند پژو بود که درصد قابل توجهی از قطعات آن از سوی این شرکت فرانسوی تامین می‌شد به‌گونه‌ای که توقف ارسال قطعه نیز مستقیما این خودرو را نشانه گرفته بود.

 

در این وضعیت حدود دو ماه پیش عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران از ابراز تمایل شرکت پژو برای آغاز مجدد همکاری با ایران خودرو خبر داد. محمدرضا نجفی‌منش در این باره گفته بود: در چند ماه اخیر توقف ارسال قطعه به ایران تاثیرات منفی بر شرکت پژو داشته است. ایران بزرگترین بازار صادراتی پژو است و این شرکت دوست ندارد چنین بازاری را از دست بدهد.

 

با این حال پاسخ ایران خودرو به نحوه رفتار پژو، حرکت به سوی داخلی‌سازی ۲۰۶ بود به‌گونه‌ای که طبق جدیدترین اخبار تولید ۲۰۶ ایرانی به زودی آغاز خواهد شد.

 

به اعتقاد کارشناسان به نظر می‌رسد با تولید ۲۰۶ ایرانی و با توجه به اینکه باقی خودروهای تحت برند پژو مانند پارس و ۴۰۵ با درصد بالای ساخت داخل تولید شده و وابستگی چندانی به قطعات وارداتی از خارج از کشور ندارند، دیگر نیازی به واردات قطعه از پژو وجود نداشته و این شرکت فرانسوی عملا با بازار بزرگ ایران خداحافظی کرده است.

مطالب مرتبط:

  1. رنو کولیوس در ایران رونمایی شد
  2. عرضه‌ رانا آغاز شد
  3. ماکسیما رفت
  4. ایران خودرو: رانا را مهر تحویل می‌دهیم
  5. ارزانترین خودروی دونفره ایران + عکس
  6. آلبوم جدید رضا صادقی «بی خداحافظی» منتشر می شود
  7. خودروهایی که ورود آن ها به ایران متوقف شددی ۸ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 2,064 views | دسته: اخبار، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس هانظرات دیگران در مورد این مطلب :
محافظان قرآن :

وای اگه بخوان پژو ایرانی درست کنن!!
درو پیکرش بدتر از پراید میشه


افزودن نظر:خوراک سایت