چه کسانی "قلاده طلا" به گردن دارند؟

«قلاده‌های طلا به کارگردانی ابوالقاسم طالبی به فروش ۳ میلیاردی خود می رود تا رکورد دیگری نیز ثبت کند و همچنان با فروش عالی در سینماها به اکران خود ادامه میدهد.

اما با شروع اکران و چه بسا کمی قبل از اکران، واکنش ها به این فیلم هم شدت گرفت تا جائیکه حتی گمان می رفت که قلاده های طلا به اکران نرسد.

البته کارگردان قلاده های طلا می گوید، سنگ اندازی برای قلاده های طلا از همان وقتی شروع شده که وی قصد فیلم نامه نویسی آن را داشته است و پس از آن با تحریم و تحقیر بازیگرانی که در فیلم ایفای نقش داشته اند، ادامه یافته است.

حسن یوسفی اشکوری جزو اولین افرادی بود که به این فیلم واکنش داد و بلافاصله مورد توجه سایت‌های ضدانقلابی چون جرس، کلمه، بالاترین و دیگر سایتهای همسو با این جریان قرار گرفت.

اشکوری را همه با آن سابقه‌اش در کنفرانس ضدایرانی برلین که توسط حزب سبز آلمان تدارک دیده شده بود، می‌شناسند.

وی این فیلم را یک فیلم سینمایی توصیه شده‌ی نظام، معرفی کرده و هنرمندان این فیلم را در خدمت دروغ توصیف می‌کند.

در بخشی از این مقاله ای که خنده‌ی مخاطبانش را بر می انگیزد، آمده است: “گرچه داستان این فیلم و ماهیت و محتوا و اهداف چنین فیلمی به روشنی آفتاب است و نیازی به تحلیل و توضیح و حتی نقد ندارد تا همه شیرفهم شوند که چنین فیلمی به چه انگیزه و برای چه و به هدفی ساخته شده است. به ویژه که کارگردان (به روایت آقای نوری زاد) از اعضای وزارت اطلاعات و دستگاه سرکوب امنیتی بوده و احتمالا هست و همین دستگاه (به گفته کارگردان و دیگر عوامل فیلم) اسناد و منابع لازم را برای نوشتن فیلمنامه در اختیار کارگردان نهاده و باز طبق گزارشهای مستند و عکسهای انتشار یافته نهاد مخوف پلیسی و امنیتی-نظامی «قرارگاه عمار» بازیگر و کارگردان اصلی و پشت صحنه فیلم قلاده های طلا بوده و به احتمال بسیار از بودجه های هنگفت دولتی و با هزینه های گزاف از بیت المال چنین فیلمی ساخته و پرداخته شده است.”

حسن یوسفی اشکوری از روحانیون خلع لباس شده‌ای است که در کنار جمیله کدیور، عزت سحابی، مهرانگیز کار، علی افشاری، حمیدرضا جلایی پور، محمود دولت آبادی، اکبر گنجی و… در کنفرانس برلین حضور پیدا کرد به طوریکه کنفرانس مذکور سرآغاز همکاری مدعیان اصلاح طلبی با عناصر لائیک و بعضاً ضد دین شد که نهایتاً منجر به ارتداد عناصری چون گنجی و سروش شد.

فاز دیگر تحریم بازیگران این فیلم سینمایی در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و همینطور گفتن جملاتی مثل اینکه بازیگران این فیلم حکومتی هستند و در فیلم های دیگری مثل اخراجیها نیز حضور داشته اند نیز که مورد توجه قرار گرفت.

پس از این ماجرا ضدانقلاب های فراری و شبکه های رسانه ای بهاییان، شبکه من و تو، صدای آمریکا و بی بی سی دست به کار شدند تا علیه این فیلم قلم فرسایی کنند.

نیک آهنگ کوثر روزنامه نگار فراری که به انتشار کاریکاتورهای موهن شهرت دارد نیز دست به کار شد و کاریکاتوری علیه قلاده های طلا کشید تا او هم دِین خود را ادا کرده باشد.

فعالان فتنه همگی دست به دست هم داده بودند تا با تمام توان خود فیلم ضدفتنه قلاده های طلا را با چالش فروش مواجه سازند حتی مسیح علی نژاد قمی هم با ابوالقاسم طالبی تماس تلفنی گرفت تا شاید خوراکی برای شبکه های رسانه ای غربی ساخته شود.

چند روز پیش اما جنس جدیدی از حملات به قلاده های طلا شکل گرفت که مورد توجه سایتهایی نظیر بالاترین واقع شد.

سایت اعتدال نزدیک به اصلاح طلبان در مقاله ای با عنوان “قلاده های طلا برگردن چه کسی است؟” به تخریب فیلم قلاده های طلا به همراه جریان خارج نشین پرداخته و در آخرین موضع این فیلم را به جریان انحرافی نسبت داد.

در بخش هایی از این مقاله آمده است: “همچنین مسئولان عالی سازمان صدا و سیما که ارتباط نزدیکی با کارگردان این فیلم دارند و از حامیان جدی اکران این فیلم هستند ، در تمام شبکه ها و پشت سر هم ، تیزر تبلیغات این فیلم را پخش می کنند تا جایی که گفته می شود هزینه تیزر تبلیغات صداوسیما برای این فیلم بیش از فروش فیلم بوده است. از طرفی بلیطهای رایگان و نیمه رایگان این فیلم در سطح بسیار وسیع در ادارات و نهادهای دولتی توزیع شده و این توزیع همچنان ادامه دارد.”

همچنین در بخش دیگری از این مقاله برای ربط دادن جریان انحرافی به عوامل سازنده فیلم قلاده های طلا آمده است: “البته ناگفته پیداست که وقتی لیدر جریان انحرافی در جریان پرو‍ژه اش برای تضعیف وزارت اطلاعات و ماجرای خانه نشینی رییس جمهور ، با چنان شکست مفتضحانه ای روبرو شد ، دست به اقدامات ایذایی برای تخریب نیروهای امنیتی زده و در این راه از آقای الف که به مانند خودش بغض خاصی از نیروهای امنیتی دارد ، استفاده نماید و در این میان با سر هم کردن سخنان مخالفان ، برای خود کلاه و نمد حمایت از نظام و مخالفت با سبزها را بدوزد.”

جالب تر اینکه این سایت در کنار آسمان ریسمان بافی خود مدعی می شود: “البته حمایت جریان انحرافی از «قلاده های طلا» عیان تر از این حرفهاست. درحالیکه در ۶ سال گذشته هیچ کارگردان ، هنرمند و روزنامه نگار داخلی نتوانسته از رییس جمهور وقت ملاقات بگیرد ، لیدر جریان انحرافی برای کارگردان این فیلم مراسم تجلیل برگزار می کند.”

به نظر می رسد فعالین فتنه از صدر تا ذیل به شدت از فیلم قلاده های طلا نگران هستند و باز به نظر می رسد تخریب های این فیلم و کارگردانش ادامه داشته باشد.

مطالب مرتبط:

  1. مصاحبه جدید با رضا یزدانی / بازیگران دوست دارند خواننده شوند
  2. نام یک مستند ایرانی درباره فیس بوک: «لایک»
  3. روش های بستن شال گردن‌ مردانه
  4. ترفند فیس بوک: چه کسانی شما را از لیست دوستان حذف کرده اند؟
  5. مهناز افشار عروس تهرانی می‌شود
  6. عکس:چاقو در گردن مرتاض(نامناسب برای کودکان)
  7. یک خبر خوش برای کسانی که در دهه سوم زندگی شان قرار دارند!اردیبهشت ۹ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 6,880 views | دسته: سینما، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت