۲۲ شهریور؛ اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۱

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

 

مشاور عالی سازمان سنجش از اعلام نتایج نهایی کنکور ۹۱ در روز چهارشنبه ۲۲ شهریور خبر داد و گفت: ۵۸۸هزار و ۸۶۶ داوطلب در رشته‌های متمرکز آزمون سراسری سال ۹۱ قبول شدند.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه نتایج نهایی کنکور ساعت ۸ صبح فردا چهارشنبه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، اعلام می‌شود، اظهارکرد: یک میلیون و ۶۶هزار و ۲۷۴ نفر برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۱، ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۴۰ هزار و ۵۶ نفر زن و ۴۲۶ هزار و ۲۱۸ نفر مرد بوده‌اند. به عبارت دیگر ۶۰٫۰۳ درصد ثبت‌نام کنندگان زن بوده‌اند.

وی افزود: ۹۳۲ هزار و ۴۶۳ نفر در جلسه کنکور حاضر بودند که از این تعداد ۵۶۵ هزار و ۷۴۹ نفر زن و ۳۶۳ هزار و ۷۱۴ نفر مرد بوده‌اند.

وی با اشاره به ظرفیت کنکور ۹۱، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت پذیرش برای کنکور کلیه داوطلبان حاضر در جلسه مجاز به انتخاب رشته شدند، بنابراین از ۹۳۲ هزار داوطلب مجاز، ۷۵۲ هزار و ۷۳ داوطلب انتخاب رشته کرده‌اند که از این تعداد ۴۵۸ هزار و ۸۰۳ نفر زن و ۲۹۳ هزار و ۲۷۰ نفر مرد بوده‌اند. بر اساس این آمار ۶۱٫۰۱ درصد انتخاب رشته کنندگان زن و مابقی مرد بوده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه در رشته‌های متمرکز کنکور امسال ۵۸۸ هزار و ۸۶۶ داوطلب قبول شده‌اند، اظهار کرد: از این تعداد ۳۵۴ هزار و ۷۳۹ نفر زن و ۲۳۴ هزار و ۱۲۷ نفر مرد هستند. بر این اساس ۶۰٫۲۴ درصد قبولی‌ها زن هستند.

دکتر توکلی در خاتمه تصریح کرد:‌نتایج چندبرابر ظرفیت رشته‌های نیمه متمرکز کنکور نیز نیمه اول مهر ماه اعلام می‌شود.

مشاور سازمان سنجش تاکید کرد: ثبت‌نام پذیرفته شدگان کنکور از ۲۶ شهریور ماه آغاز می‌شود و تا ۲۹ همین ماه ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

  1. تاریخ انتشار کلید سوالات کنکور ارشد ۹۲
  2. نتایج نهایی کنکور ۹۱ اعلام شد+لینک اعلام نتایج
  3. رتبه یک کنکور تجربی را پس گرفتند!
  4. انتخاب رشته کنکور ۹۱ آغاز شد
  5. نتایج اولیه کنکور سراسری ساعت ۱۴ امروز اعلام می شود
  6. دفترچه انتخاب رشته کنکور منتشر شد/تقویم کنکور ۹۱ "از اعلام نتایج اولیه تا نهایی"
  7. آغاز توزیع کارت آزمون کنکور سراسری از ۴ تیرشهریور ۲۱ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 788 views | دسته: اخبار، موضوعات
برچسب ها: ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت