۷ تکنیک بسیار موثر برای پیشگیری از چین و چروک صورت

یكی از پركاربردترین فواید ماساژ، پیشگیری از پیری پوست و حفظ جوانی و شادابی آن است. امروزه افراد زیادی در سراسر جهان از افراد سرشناس و مطرح مانند بازیگران و هنرمندها گرفته تا عموم مردم از تكنیك‌های مختلف ماساژدرمانی برای حفظ زیبایی و نشاط خود بهره برده و به این ترتیب با كمك این تكنیك‌ها به جنگ چین و چروك‌های دوران میانسالی می‌روند. پیش از این در شماره‌های مختلف سیب سبز ماساژهایی را به شما ارائه كردیم كه باید با همكاری یكی از دوستان یا اعضای خانواده به مرحله اجرا می‌رسید اما در این شماره ماساژی را به شما معرفی خواهیم كرد تا بدون نیاز به فرد دیگری خودتان این تكنیك‌ها را روی عضلات و پوست صورت‌تان پیاده كنید و از اثرات مفید و شفابخش آن برای جوان‌سازی و نشاط پوست خود كمك بگیرید.

روغن زیتون را فراموش نكنید

برای شروع این ماساژ پیش از هر چیز لازم است صورت خود را از هرگونه مواد آرایشی و بهداشتی پاك كنید و سپس صورت‌تان را شسته و آن را با حوله‌ای نرم خوب خشك كنید. سپس مقداری روغن زیتون یا بادام آماده كرده و در اتاقی مناسب و آرام آماده ارائه ماساژ به عضلات صورت‌تان شوید. در این مرحله لازم است یك صندلی و میز را كنار هم قرار دهید و ظرف روغن را روی میز و در دسترس خود بگذارید تا بتوانید هنگام نیاز سرانگشتان خود را به روغن آغشته كنید.

از پیشانی شروع كنید

بهترین حالت برای ارائه این ماساژ آن است كه مقابل‌تان آینه‌ای قرار داده و مستقیم در آینه به چشمان خود نگاه كنید. سپس سرانگشتان خود را به روغن آغشته كرده و آن‌ها را از خط عمودی كه وسط ۲ ابرو روی پیشانی قرار دارد، قرار دهید و به آرامی سرانگشتان هر ۲ دست را به سمت بیرون پیشانی و شقیقه‌ها هدایت كنید. این كار را باید به آرامی انجام دهید و هر بار كه آن را تكرار می‌كنید اندكی بر فشار سرانگشتان‌تان بیفزاید. این ماساژ موجب تقویت عضلات و پوست ناحیه پیشانی شده و برای افرادی كه هنگام صحبت كردن زیاد از عضلات پیشانی خود استفاده می‌كنند و روی پیشانی‌شان چین‌های افقی و عمودی زیاد است، بسیار مناسب است. این بخش را ۲ تا ۳ دقیقه ماساژ دهید.

چین ابرو را مهار كنید

حتما برای‌تان پیش آمده در گفت‌وگو با یكی از دوستان یا آشنایان متوجه شوید كه او یكی از ابروهایش را بالا می‌اندازد. این كار موجب می‌شود تا به مرور زمان چین عمیقی بالای ابروی او دیده شود. این ماساژ برای پیشگیری از بروز چین ابرو در افرادی كه عادت دارند ابروی خود را بالا بیندازند بسیار مفید است. این گروه كافی است با سرانگشتان دست خود ابروها را ماساژ دهند به‌گونه‌ای كه انگشت وسط آن‌ها كه بلندترین انگشت محسوب می‌شود روی ابروها حركت كرده و مابقی عضلات بالا و پایین ابرو را لمس كنند. به این ترتیب وقتی به پایان ابرو نزدیك می‌شوید با چرخشی به سمت پایین روی شقیقه‌ها را نیز لمس كرده و این كار را چند بار تكرار كنید. تكرار این ماساژ درست در جهت خواب ابرو از داخل به سمت شقیقه‌ها و در مدت زمانی ۳ تا ۵ دقیقه‌ای بسیار مناسب است.

پشت لب‌ها را ماساژ دهید

یكی دیگر از مناطقی كه ممكن است بعد از ۴۵ سالگی با چین و چروك‌هایی همراه شود فاصله میان لب بالایی و بینی است. این منطقه نیز از جمله مناطقی است كه ممكن است در سنین كهنسالی مملو از چروك‌های عمیق و عمودی شود. برای پیشگیری از بروز چین‌های عمیق در این ناحیه بهترین روش استفاده از ماساژ فشار در این ناحیه است. برای شروع سرانگشت هر ۲ انگشت سبابه را روی گودی بالای لب قرار داده و آن را به‌مدت ۳۰ ثانیه به‌صورت ملایم فشار دهید. سپس سرانگشتان هر ۲ دست را به آرامی به سمت گوشه‌های لب بكشید و آن را تا نزدیكی لاله گوشتان امتداد دهید. پیش از هر چیز فراموش نكنید كه سرانگشتان‌تان را با مقدار اندكی روغن آغشته كنید.

از افتادگی عضلات لب پیشگیری كنید

افتادگی عضلات لب نیز یكی دیگر از مشكلاتی است كه اغلب خانم‌ها در سنین بالای ۴۰ سالگی با آن روبه‌رو می‌شوند. این مسئله در برخی افراد به‌صورت سطحی و در برخی دیگر به‌دلیل ‌مراقبت نكردن به‌صورت خطوط عمیق مایل به پایین دیده می‌شود. برای پیشگیری از بروز این افتادگی و خطوط زیر لب و در اطراف چانه بهترین روش استفاده از ماساژ عضلات این ناحیه است. برای ماساژ كافی است با سرانگشت هر ۲انگشت سبابه نقطه گودی را كه روی چانه قرار دارد به‌مدت ۳۰ ثانیه فشار دهید و پس از آن با فشار اندكی هر ۲انگشت سبابه را به سمت گوشه‌های خارجی لب پایینی هدایت كرده و عضلات این ناحیه را تقویت كنید.

تقویت عضلات گونه با كف دست

برای تقویت عضلات گونه نیز راه‌حل‌های متعددی وجود دارد كه یكی از آن‌ها ارائه ماساژ به عضلات این ناحیه است. برای شروع ماساژ ابتدا كف هر ۲ دست را به مقدار اندكی روغن آغشته كرده و سپس آن‌ها را روی دو طرف صورت‌تان قرار دهید به‌گونه‌ای كه كف هر ۲ دست‌تان روی عضلات گونه قرار بگیرد. سپس كف دست‌ها از پایین گونه به سمت بالا حرکت دهید. تنها مراقب باشید كه هنگام پایین آوردن كف هر ۲ دست آن‌ها را از روی صورت‌تان بردارید و دوباره روی گونه‌ها قرار داده و عضلات را به سمت بالا هدایت كنید. با تكرار این ماساژ به‌مدت ۳ تا ۵ دقیقه می‌توانید عضلات گونه خود را تقویت كنید تا فرم و ظاهر بهتری داشته باشند.

این نقطه را ۳ دقیقه فشار دهید

روی هر ۲ گونه نقطه‌ای وجود دارد كه ماساژ دادن آن موجب افزایش میزان نشاط و شادابی پوست بدن می‌شود. این نقطه از جمله نقاطی است كه در طب سنتی چین، طب سوزنی و طب فشاری نیز از آن برای افزایش میزان نشاط و شادابی پوست استفاده می‌شود. این نقطه درست روی گونه‌ها و به موازات لاله گوش افراد به‌صورت قرینه وجود دارد. برای ماساژ این ۲‌نقطه كافی است از ۲ انگشت سبابه ‌خود كمك گرفته و این نقطه را برای ۳ دقیقه فشاردهید. فشار دست‌تان نباید به حدی باشد كه در گونه خود درد یا تغییر رنگ احساس كنید.

نکته

امروزه استفاده از متدها و تكنیك‌های ماساژ درمانی برای حفظ جوانی و شادابی پوست در كشورهای مختلف و توسط متخصصان و كارشناسان پوست و مو اثبات شده است. این شیوه شاید كم‌خطرترین و كم‌هزینه‌ترین روش برای حفظ جوانی و نشاط در خانم‌های جوان محسوب ‌شود كه امروزه در میان خانم‌های میانسال نیز طرفداران زیادی پیدا كرده است، زیرا اجرای آن دردسرهای دیگر تكنیك‌ها و شیوه‌های مبارزه و مقابله با چین و چروك پوست را ندارد، عوارض داروهای شیمیایی و انواع كرم‌ها و لوسیون‌ها را به افراد تحمیل نمی‌كند و از طرفی خرج چندانی ندارد زیرا فرد می‌تواند با یادگیری برخی از ساده‌ترین اصول ماساژدرمانی به اعضای خانواده خود ماساژ ارائه دهد و این ماساژ را نیز از یكی از اعضای خانواده خود دریافت كند. این تكنیك‌ها به راحتی می‌تواند شما را از شر چین و چروك‌های سطحی و حتی برخی از چین و چروك‌های عمیقی كه گذر عمر به شما تحمیل می‌كند رهایی بخشد. این تكنیك‌ها را ۲ تا ۳ بار در هفته تكرار كرده و در اجرای آن‌ها مداومت داشته باشید.

مطالب مرتبط:

  1. ورزشهایی برای تقویت زانو
  2. حرکاتی برای تقویت عضلات ران + تصویر
  3. شیوه های نوین پیشگیری از میگرن
  4. مفیدترین روغن‌ها برای پرپشت شدن موها
  5. پوستی زیبا برای تابستان: از حالا شروع کنید!
  6. بهترین میوه برای تقویت موهایتان چیست؟
  7. ۱۰ روش پیشگیری از گاز رودهاردیبهشت ۱۶ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,392 views | دسته: موضوعات، پزشکی و سلامت
برچسب ها: ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت