آشنایی با ۲۳ نامزد توپ طلا ۲۰۱۲ + عکس

 

FIFA World Player Gala 2012

FIFA Ballon Dor 2012 Gala

مراسم انتخاب بهترین بازیکن سال ۲۰۱۲

نامزدهاي دريافت توپ طلاي سال ۲۰۱۲ مشخص شدند. اما اين افراد در طول اين سال چه کرده‌اند؟

 

 

اسامي ۲۳ نامزد توپ طلا امروز اعلام شد. در اينجا نگاهي داريم به عملکرد هر يک از اين ستاره ها در ۱۰ ماه گذشته:

*سرخيو آگوئرو – آرژانتين / منچسترسيتيآگوئرو در فصل گذشته در رده‌بندي گل‌زنان ليگ برتر سوم شد. او در اين فصل هم نمايش‌هاي خوبي داشته و در ليگ برتر دو گل زده و دو گل ساخته. عملکرد او در تيم ملي آرژانتين هم در سال ۲۰۱۲ خوب بود و او دو گل در شش بازي زد.


*ماريو بالوتلي – ايتاليا / منچسترسيتيسوپرماريو هرچند در منچسترسيتي جنجال‌ساز شده اما در يورو ۲۰۱۲ فوق ستاره ايتاليا بود و با دو گل او بود که اين تيم توانست آلمان مدعي را شکست دهد. بالوتلي فصل پيش در ۳۲ بازي منچسترسيتي در تمامي رقابت‌ها به ميدان رفت و ۱۷ گل زد.

*کريم بنزما – فرانسه / رئال مادريدبنزما (بنزمّه) در فصل گذشته از درخشان‌ترين بازيکنان رئال مادريد بود و در مجموع در ۵۲ بازي براي اين تيم به آمار ۳۲ گل و ۱۵ پاس گل رسيد. او در اين فصل در لاليگا تنها در يک بازي غايب بوده ولي در اين هشت ديدار تنها يک گل زده. با اين حال عملکرد او در تيم فرانسه در يورو ۲۰۱۲ خوب نبود و از او انتقادات بسياري شد.


 *جيان‌لوييجي بوفون – ايتاليا / يوونتوسيوونتوس فصلي فوق‌العاده را با او گذراند و بدون شکست فاتح سري آ شد. بوفون در يورو هم درخشان بود و به جز ديدار نهايي از ستارگان تيمش به شمار مي‌رفت.


*سرخيو بوسکتس – اسپانيا / بارسلونابوسکتس در سال ۲۰۱۲ همچنان از اصلي‌ترين بازيکنان بارسلونا و اسپانيا بود و با اسپانيا يورو را فتح کرد. او همچنين به رکورد ۵۰ بازي ملي رسيد، در حالي که تنها ۲۴ سال دارد!

*ايکر کاسياس – اسپانيا / رئال مادريدبي‌ترديد نقشي مهم در قهرماني رئال مادريد در لاليگا و اسپانيا در يورو داشت. کاسياس رکورد ۱۰۰ برد ملي را پشت سر گذاشت و بعيد به نظر مي‌رسد فردي بتواند در آينده نزديک به رکورد او برسد. او رکورد دينو زوف در گل نخوردن در يورو را هم جابجا کرد.

*ديديه دروگبا – ساحل عاج / چلسي / شانگهاي شنهوابي هيچ ترديدي ستاره چلسي در راه رسيدن به قهرماني اروپا بود، عنواني که اين باشگاه سال‌ها رويايش را داشت. در ليگ برتر چندان خوب نبود اما در ليگ قهرمانان در ۸ بازي ۶ گل زد و ۲ پاس گل داد و در فينال هم گل‌زني کرد و پنالتي سرنوشت‌ساز تيمش را هم به گل تبديل کرد تا چلسي فاتح اروپا شود.

*رادامل فالکائو – کلمبيا / اتلتيکو مادريدبسياري از کارشناسان او را بهترين شماره ۹ حال حاضر دنيا مي‌دانند. فالکائو که در پورتو دو فصل عالي را گذراند در اتلتيکو مادريد تبديل شده به مهاجمي مهارنشدني. اتلتيکو با درخشش او بود که چلسي را در سوپرجام اروپا در هم کوبيد. او در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني هم ۴ گل در سال ۲۰۱۲ زده.

 

 

*زلاتان ايبراهيموويچ – سوئد / پاري سن ژرمن

 

 

 

انتظار مي‌رفت در تيم جديدش بدرخشد اما نه تا اين حد! ستاره پاريسي‌ها در اين فصل بوده و در ليگ در ۸ بازي ۱۰ گل زده و يک پاس گل داده و در اروپا در ۳ بازي ۲ گل به ثمر رسانده. در تيم سوئد هم ۷ بازي در سال ۲۰۱۲ انجام داد و ۴ گل زد. او در فصل گذشته هم ستاره ميلان بود.

*آندرس اينيستا – اسپانيا / بارسلونا

 

 

ستاره درخشان مسابقات يورو ۲۰۱۲ بود و با نمايش‌هاي چشم‌نوازش تحسين همگان را برانگيخت. او برنده جايزه بهترين بازيکن اروپا شد و زين‌الدين زيدان بزرگ او را به خودش تشبيه کرد. اينيستا در اوج دوران فوتبالي‌اش به سر مي‌برد. او به عنوان بهترين بازيکن يورو هم انتخاب شد.

*ليونل مسي – آرژانتين / بارسلونا

 

 

 

 

 

برنده کفش طلاي اروپا در سال ۲۰۱۲ آمار حيرت‌انگيزي در زمينه گل‌زني داشت. او تا همين‌جاي فصل در بارسلونا مانند هميشه بي‌همتا بود و انتقاداتي که از بازي‌هايش در تيم آرژانتين مي‌شد را با ۱۲ گل در ۸ بازي ملي در اين سال پاسخ داد! ۵ گل در ديدارهاي مقدماتي جام جهاني زد و سه گل در ديداري دوستانه به برزيل و آرژانتين با او صدرنشين اين رقابت‌هاست. او رکوردهاي فراواني را هم به نام خود ثبت کرد، اما نتوانست با بارسا فاتح اروپا و اسپانيا شود.

*مانوئل نوير – آلمان / بايرن مونيخ

 

 

دروازه‌بان جوان بايرن مونيخ فصلي عالي داشت اما حتي يک قهرماني هم به دست نياورد! تيم‌هاي او تا نزديکي‌هاي قهرماني پيش رفتند اما در يورو، بوندس‌ليگا، ليگ قهرمانان و دي‌اف‌بي پوکال نتوانستند به عنوان اول برسند. زمزمه‌هايي به گوش مي‌رسد مبني بر اين که او جايش را در تيم ملي به رنه آدلر خواهد داد؛ دروازه‌باني که گزينه نخست دروازه آلمان در جام جهاني بود ۲۰۱۰ اما مصدوم شد.

*نيمار – برزيل / سانتوس

 

 

هرچند منتقدان مي‌گويند او هنوز در اروپا آزمون خود را پس نداده و تنها در ليگ برزيل است که مي‌درخشد، اما نمي‌توان استعداد شگرف اين بازيکن عجيب را ناديده گرفت. اين بازيکن ۲۰ ساله همين حالا ۱۶ گل ملي دارد. او در ليبرتادورس ۸ گل زد هرچند که تيمش در مرحله نيمه‌نهايي کنار رفت. او در سال ۲۰۱۲ در ليگ برزيل در ۱۳ بازي ۹ گل زد و در ليگ ايالتي برزيل هم آمار ۱۶ بازي و ۲۰ گل را از خود به جا گذاشت.

*مسعود اوزيل – آلمان / رئال مادريد

 

 

او که اخيرا با انتقادهايي روبرو شده در فصل گذشته معمار حملات رئال مادريد بود و نقشي بزرگ در قهرماني اين تيم در لاليگا داشت. او ۶ گل ملي هم زد که يکي در يورو بود و ۵ تا در مقدماتي جام جهاني ۲۰۱۴٫ اوزيل در فصل گذشته لاليگا در ۳۵ بازي ۱۷ پاس گل داد و ۴ گل هم زد.

*جرارد پيکه – اسپانيا / بارسلونا

 

 

پيکه و سرخيو راموس در خط دفاعي اسپانيا کاري کردند که خلاء کارلس پويول به چشم نيايد. پيکه در بارسلونا هم عملکرد خوبي داشت، هرچند که اين فصل به دليل مشکلات مصدوميت نتوانسته چندان در ترکيب تيمش قرار بگيرد.

*آندره‌آ پيرلو – ايتاليا / يوونتوس

 

 

گويي هر چه سن او بالاتر مي‌رود جوان‌تر مي‌شود. در يورو ۲۰۱۲ همه را شگفت‌زده کرد و در ميانه ميدان فوق‌العاده بود. پنالتي به‌يادماندني او مقابل انگليس بود که تيمش را به سمت پيروزي راند. او با ۱۳ پاس گل و ۳ گل از بازيکنان کليدي يوونتوس در راه قهرماني اين تيم در سري آ بود و در اين فصل هم به عملکرد عالي‌اش ادامه مي‌دهد.

*سرخيو راموس – اسپانيا / رئال مادريد

 

 

يکي از نقاط قوت رئال مادريد و اسپانيا محسوب مي‌شود. راموس در سال ۲۰۱۲ حتي از قبل هم بهتر شد و از ارکان قهرماني اسپانيا در يورو بود.

*کريستيانو رونالدو – پرتغال / رئال مادريد

 

 

فوق‌العاده بود. در تيم پرستاره رئال مادريد ستاره اصلي بود و آمار ۴۶ گل در ۳۸ بازي را در فصل قبل از خود به جا گذاشت. او در اين فصل هم در ۹ بازي ۱۱ گل زده، هرچند که با حرف‌هاي عجيبي که زد براي مدتي جنجال‌ساز شد. رونالدو در فصل گذشته محور اصلي قهرماني رئال مادريد در لاليگا به شمار مي‌رفت. او در يورو هم در چند بازي انتقادبرانگيز بود اما در چند بازي عالي کار کرد و در نهايت ۳ گل زد. او در مسابقات مقدماتي جام جهاني هم تنها يک گل به لوکزامبورگ زده و پرتغال از ۴ بازي ۷ امتياز گرفته.

*وين روني – انگليس / منچستريونايتد

 

 

فصل گذشته ۲۷ گل در ۳۴ بازي ليگ زد و اگر درخشش روبين ون‌پرسي نبود او آقاي گل انگليس مي‌شد. در يورو ۲۰۱۲ اما تنها يک گل زد، آن هم به اوکراين ميزبان. او در مرحله مقدماتي جام جهاني ۲۰۱۴ سه گل زده که البته دو گل به سن‌مارينو بوده. اين آمار گل‌هاي ملي او را به ۴ گل در سال ۲۰۱۲ مي‌رساند.

*يحيي توره – ساحل عاج / منچسترسيتي

 

 

از اصلي‌ترين بازيکنان تيمش محسوب مي‌شود. آمار گل‌زني او در منچسترسيتي نسبت به دوران حضورش در بارسلونا بهتر شده و او بيشتر از پيش به جلو مي‌رود. توره با سيتي فاتح ليگ برتر هم شد.

*روبين ون‌پرسي – هلند / آرسنال / منچستريونايتد

 

 

هرچند با هلند در يورو فاجعه‌بار ظاهر شد اما در رقابت‌هاي باشگاهي درخشش بسياري داشت و با ۳۰ گل بهترين گل‌زن ليگ برتر شد و در منچستريونايتد هم در ۹ بازي ليگ ۷ گل و در ۳ بازي اروپايي ۲ گل زده است.

*ژابي آلونسو – اسپانيا / رئال مادريد

 

 

صدمين بازي ملي‌اش را با دو گل مقابل فرانسه جشن گرفت. او چهره ثابت ديدارهاي اسپانيا و رئال مادريد است. آلونسو با اسپانيا فاتح اروپا شد و با رئال مادريد فاتح اسپانيا.

*چابي ارناندس – اسپانيا / بارسلونا

 

 

رهبر ارکستر بارسلونا و اسپانيا در سال ۲۰۱۲ هم فوق‌العاده بود، هرچند که در مقاطعي اندکي افت داشت. با اين حال او در سن ۳۲ سالگي همچنان بينندگان را حيرت‌زده مي‌کند و تماشاي بازي‌هاي او در ميانه ميدان لذت‌بخش است.

مطالب مرتبط:

  1. مورینیو در مراسم توپ طلا ۲۰۱۲ شرکت نمی کند!
  2. دیوید بکام اهدا کننده توپ طلای سال ۲۰۱۲
  3. تاریخی‌ترین گل سال ۲۰۱۲
  4. برنامه بازی های جام جهانی فوتسال ۲۰۱۲
  5. جدیدترین نتایج جام جهانی فوتسال ۲۰۱۲
  6. اعلام نامزدهای برترین بازیکن سال اروپا از سوی یوفا
  7. رائول گونزالس در راه لیگ برتر قطردی ۱۸ام, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,891 views | دسته: اخبار، بخش ویژه، موضوعات، ورزش
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

mail


جدیدترین گالری عکس ها
افزودن نظر:خوراک سایت